Мер Сколе спричинив скандал антисемітською промовою

Володимир Москаль заявив, що євреї прагнуть знищити інші нації

14 травня

Міський голова Сколе Володимир Москаль виступив із низкою антисемітських заяв. Зокрема, 41-річний мер заявив, що причиною поразки гітлерівської Німеччини була допомога Сталіну з боку «світового жидівства», а події останніх чотирьох років після Революції Гідності в Україні назвав «спектаклем москвинсько-жидівської влади».

На відеозапис виступу Володимира Москаля перед членами націоналістичних організацій звернув увагу 14 травня голова Українського єврейського комітету Едуард Долінський, який опублікував на Facebook 4-хвилинний ролик з найгучнішими заявами Володимира Москаля.

Як вдалося з’ясувати ZAXID.NET, опублікований Долінським ролик змонтований на основі виступу Володимира Москаля, повний запис якого був опублікований на YouTube ще 1 грудня 2017 року.

Мер Сколе підтвердив ZAXID.NET, що на відео зафіксований його виступ, однак заявив, що детальніше пояснить свої заяви після того, як переконається, що його цитати у ролику Долінського не вирвані з контексту. «Кого я ображаю? Я правду сказав!», - відповів Володимир Москаль на запитання щодо етичності його висловлювань на відео.

На відео видно, що виступ мера Сколе відбувся у закритому приміщенні перед приблизно 15-20 слухачами. У кадрі можна також помітити банер організації «Науковий центр ім. Дмитра Донцова» і символіку «Правого сектора». Сам Володимир Москаль є членом центрального штабу НВР «Правий сектор».

Під час виступу Володимир Москаль назвав події останніх чотирьох років «спектаклем москвинсько-жидівської влади, який забирає життя найкращих і найжертовніших синів України». Далі мер Сколе послався на неназвані документи та історика Володимира В’ятровича, стверджуючи, що євреї становили абсолютну більшість у владі держав комуністичного блоку в Європі.

«Після приходу большевиків у владі від 70 до 90% становили євреї, які із нищівною захланністю знищували нації і народи», – заявив 41-річний Володимир Москаль. Він також додав, що єврейських підлітків навчають визначати і знищувати своїх ворогів. При цьому чиновник посилався на книги «Мафія і Україна» Павла Штепи і «виписки із Кабали і Тори».

«Багато місця в цих працях приділено смерті гоїв. Гоями вони вважають всіх, крім юдеїв. Усіх християн, арабів і буддистів – для них це не люди. Вони чітко йдуть до всесвітнього панування і формують політику космополітизму і лібералізму, щоб знищити всі нації. Залишити політичну націю, змішати всіх людей докупи», – розповідав під час виступу мер міста Сколе.

Далі Володимир Москаль послався на слова Генрі Форда. «Ізолюйте п’ятдесят найбагатших жидів – і війн у світі більше не буде ніколи! Так казав Генрі Форд, а це постать потужна!», – пояснив чиновник. Окрім того Володимир Москаль заявив, що перебіг Другої світової війни теж визначило «світове жидівство», яке підтримало Йосифа Сталіна.

Нагадаємо, що раніше мер Сколе опинився в епіцентрі скандалу після ексцентричної пропозиції встановити у центрі міста символічну шибеницю для хабарників. Громада міста Сколе відхилила ідею міського голови.

Раніше суд визнав 41-річного Володимира Москаля винним у хабарництві і призначив покарання ‒ 6,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак мер вважає цей вирок несправедливим і оскаржив його. У свою чергу апеляційну скаргу подала і прокуратура, яка вважає вирок суду надто м'яким.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В найближчі дні в Україні пройдуть дощі зі снігами і посилиться вітер
Віктор Янукович потрапив до лікарні у Москві
Помер прикордонник, якого на Закарпатті збив контрабандист
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Збірна України зазнала принизливої поразки від збірної Словаччини
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України