Мешканці Сколе відкинули ідею мера встановити у місті шибеницю

Міський голова заявив, що поки «візьме паузу»

СуспільствоОрися Шиян, 24 квітня 20187080

Мешканці гірського містечка Сколе на Львівщині вирішили не будувати шибеницю у центрі їхнього міста, ініціатива встановлення якої належить міському голові Володимиру Москалю. На громадських слуханнях більшість проголосували проти цього.

Нагадаємо, як інформував ZAXID.NET, у березні на сайті міської ради Сколе з’явилася пропозиція звести гільйотину як символ боротьби з корупцією, торгівлею наркотиками, нетверезим водінням та іншими резонансними злочинами. Символ страти мав постати на тому місці, де зараз стоїть пам’ятник, споруджений в радянські часи. Згодом мерія уточнила інформацію, що планує спорудити шибеницю, яка, на думку мера, «більше притаманна українській, слов’янській традиції».

Справа набула резонансу у ЗМІ і частина сколівчан обурилася проти такої ініціативи. Також у мерію надійшли три колективні звернення щодо цього питання. Тож у Сколе вирішили провести громадські слухання.

Мер Сколе Володимир Москаль на зборах пояснив, що тільки запропонував таку ідею, а остаточне рішення ‒ за громадою міста.

«Хотілося, щоб вся Україна знала про місто Сколе, що громада має розуміння і бачення, як планує боротися. Бо в Україні відсутня карність за злочини», ‒ заявив Володимир Москаль на громадських слуханнях. Раніше він стверджував, що готовий особисто профінансувати зведення шибениці на місці старого пам'ятника радянських часів.

У трьох колективних зверненнях, що надійшли до міської ради, сколівчани обурювалися ініціативі зведення шибениці. Два з них були від педагогічних колективів і одне ‒ від мешканців міста.

Освітяни Сколе у зверненнях зазначили, що вони дізналися про ініціативу встановлення шибениці зі ЗМІ, а також обурюються діями мера, адже це погана репутація для їхнього містечка.

«Проблема корупції у нашій державі справді є. Однак для цього є законні шляхи усунення цього ганебного явища. А також немалу роль у цьому відіграє і громадська думка. Вважаємо, що встановлення жахливого символу Середньовіччя у XXI сторіччі не є ефективним шляхом боротьби. Це не сприятиме розвитку Сколе як курортного центру, а буде джерелом розуміння нас, галичан, як терористів, якими ми ніколи не були», ‒ мовиться у зверненні педколективу академічної гімназії.

У громадських слуханнях взяли участь близько 50 мешканців Сколе, яке загалом налічує більше шести тисяч жителів. Лише четверо учасників громадських слухань проголосували за знесення старого пам'ятника, на місці якого хотіли спорудити шибеницю. Більшість вирішила не зносити старий пам’ятник, а оновити його до Дня вишиванки 17 травня.

Один з варіантів оновлення збудованого у радянські часи пам'ятника, який у документах мерії визначений як «споруда "Безіменна"»

Мер Сколе зазначив ZAXID.NET, що кількість людей, що взяли участь у громадських слуханнях, надто мала, щоб представляти думку населення.

«Я візьму паузу, а потім побачимо», ‒ заявив ZAXID.NET Володимир Москаль після завершення громадських слухань.

Нагадаємо, що 15 березня Стрийський міськрайонний суд визнав винним Володимира Москаля у хабарництві і призначив покарання ‒ 6,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Мер вважає цей вирок несправедливим і оскаржить його в апеляційному порядку. У свою чергу апеляційну скаргу подає і прокуратура, яка вважає вирок суду надто м'яким.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук