Мери Львова та Винників домовлятимуться про землю біля Шевченківського гаю

Головні новини Львова 19.05Ірина Ващишин, 19 травня 2016, 20:22 1417 1
дивіться також

Мери Львова та Винників Андрій Садовий та Володимир Квурт зустрінуться наступного тижня, аби вирішити долю колишнього майнового комплексу на вул. Личаківській, 105, який належить громаді Винників.

Сподіваючись на бюджетне фінансування з львівської Ратуші, у Винниках вирішують, як вчиняти з майном, яке можуть продати з торгів. Колишнє військове містечко на вулиці Личаківській, 105 ще у 2011 році Міністерство оборони передало у власність Винників.

Зараз це єдине майно, на якому місцева громада ще може заробити. Експертна оцінка об’єкта ― неповних 35 мільйонів гривень. Можна було б оголошувати аукціон, та, на думку депутатів, Винникам вигідніше було б домовитись про інвестування з міського бюджету Львова.

«На сьогоднішній день продаж з аукціону даного об’єкта я вважаю недоречним, оскільки в 2013 році пропонувалась більша ціна. Тоді відповідно до курсу 8 гривень за долар ціна була 40 мільйонів гривень», ― наголосив депутат Винниківської міськради Тарас Дмитерко.

«Я взагалі вважаю: оптимальний варіант ― це співпраця з містом Львовом, домовленість двох міських голів і щоб чим швидше ті кошти надійшли в бюджет міста Винники», ― додав депутат Винниківської міськради Богдан Явний.

За підрахунками міськради Винників, потрібно 800 мільйонів гривень на каналізування, нове теплопостачання багатоповерхівок, ремонт доріг, будівництво дитсадка, ремонт шкіл і ще низки проблем. За кошти з аукціону, напевно, вдалось би профінансувати найнагальніше.

«Бізнесмени, з якими я консультувався, відповіли, що за цей об’єкт на аукціоні можна платити два мільйони доларів. Ну це сьогодні десь близько 52 мільйонів гривень. Дві київські будівельні компанії зацікавились ним. Цікавилась і винниківська компанія, яка тут будує. Але наразі вони хочуть детальніше знати про умови можливого аукціону. Натомість я готовий провести перемовини зі Львовом і прекрасно розумію, що довготривала співпраця з містом мені більш вигідна, ніж короткотерміновий ефект. І я не хотів би ставити наш діалог в площину торгів: «ось я тобі тут передаю, а ти мені тут давай», ― акцентував міський голова Винників Володимир Квурт.

У львівській Ратуші ділянку на Личаківській, 105 вважають ідеальною для будівництва нової музичної школи – аби вивільнити приміщення, яке вже давно просить костел святого Антонія та римо-католицька громада. Тому про інвестиційні домовленості із Винниками у мерії Львова готові говорити.

«Винники є недоглянуті і тут дуже багато є проблем. Минулого тижня за моїм дорученням мій перший заступник пан Пушкарьов здійснив об’їзд Винників і ми домовились, що будемо спільно складати стратегічний план, розрахований на п’ять років. Тільки я би дуже хотів, щоби депутати і Винників, і Рудного, і Брюховичів були максимально відкриті і толерантні, коли мова йде про відчуження земельних ділянок в тих населених пунктах. Щоб ми знали скільки грошей отримано і на що їх витрачено», ― зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Про зустріч міські голови Винників та Львова домовились на початок наступного тижня. Від результатів їхніх перемовин і залежатиме чи буде аукціон, чи довготривала угода.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук