Львівські римо-католики претендують на приміщення музичної школи

Музична школа №4 розміщена біля костелу св. Антонія

Головні новини Львова 11.05Ірина Ващишин, 11 травня 2016, 20:22 4311 26

Костел святого Антонія у Львові вимагає віддати їм будівлю, у якій вже 45 років працює дитяча музична школа. Головний аргумент представників костелу: дітям парафіян потрібні приміщення для катехитичних занять. Однак перенести музичну школу, щоб звільнити приміщення, відповідають у Ратуші, наразі немає куди. За це опоненти звинуватили міську владу в бездіяльності та дискримінації релігійної громади.

Музична школа №4 розташована впритул до костелу за єдиною огорожею. Храм сперечається за неї уже понад 20 років, бо вважає будинок своєю власністю.

«Тому що він був побудований коштами нашої громади і до 1945 року, здається, якась форма володіння у парафії була. Він був несправедливо загарбаний радянською владою, ну і сучасна влада незалежної України якби продовжує цю політику», – зазначив настоятель костелу святого Антонія о. Станіслав Кава.

«Ви зараз порушили питання, що радянська влада і її правонаступники забрали це приміщення. Це прецедент. Але тоді можна весь Львів забрати, знаєте. Я хочу сказати, що християнство – це не лише меси. Християнство – це європейська культура, якої навчають в цій музичній школі. А ви ось позбавляєте одних дітей за рахунок інших. Це не по-християнськи», – наголосила голова батьківської ради учнів музичної школи Ольга Яремійчук.

Проте релігійна громада наполягає: їм бракує приміщень для катехитичних занять з дітьми.

«Ми не хочемо закриття школи, Боже борони від цього. Але ми також хочемо, щоб парафія могла розвиватися. А парафія мусить мати парафіяльну базу», – додав о. Станіслав Кава.

Поміж тим на території храму є триповерхове нове приміщення та паркінг, які збудовані порівняно недавно. Але для занять катехизою парафіянам цього, напевно, замало.

А поруч у старому будинку теж навчаються діти. Вже 45 років там працює музична школа. Зараз у ній – понад 400 дітей.

«Школа працює, абсолютно завантажена від 9-ї ранку до 8-ї вечора. Найбільш завантаженим днем є субота, коли батьки можуть більше часу присвятити дітям... Нам самим бракує приміщення, і ми були б раді, якби була можливість більшого, гарнішого, модернішого. І в цьому напрямку з нами співпрацює міська рада, яка сподівається це питання вирішити позитивно для обох сторін», – розповіла директор Львівської державної музичної школи № 4 Ольга Білас.

Аби вирішити конфлікт, для музичної школи в мерії намагались знайти інше приміщення десь поруч, бо далеко діти не зможуть їздити. Але наразі заміни немає.

«Це неодноразово було повідомлено представникам громади: якщо знайдеться такий варіант – забезпечити будівництво нової сучаснішої школи, то, безумовно, міська рада готова тоді розглянути питання щодо повернення будівлі релігійній громаді. Але не раніше, ніж ми зможемо забезпечити потреби дітей у здобутті мистецької освіти», – підсумував в.о. начальника міського управління культури Михайло Мороз.

Тому про перенесення чи закриття музичної школи не йдеться. Зрештою, діти не мали б бути приводом для взаємних образ чи посягань. Тому мерія сподівається на порозуміння з боку римо-католицької парафії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук