Мери міст Львівщини радились щодо казначейства

Наталія Зубрицька, 9 листопада 20128593
Мери міст Львівщини радились щодо казначейства

Сьогодні, 9 листопада, у Львові відбулись звітно-виборчі збори Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. Під час зустрічі було обговорено і загальну ситуацію по співпраці з казначейством у різних містах області.

Подібна до Львова ситуація і у менших містах області.

«Ще такої ситуації з перерахуванням коштів за ті всі роки я не пам’ятаю, поки працював міським головою. Раніше важко було, розвивалась економіка, але таких явищ не було. Пам’ятаючи минулі роки, була затримка, але затримка була у грудні місяці, у кінці року. А цього року вже півроку. Наші рахунки в казначействі висять три місяці. Постанова Кабміну, ще 17 квітня, перерахунок коштів, гроші надійшли на наші рахунки в 20-х числах вереснях. Півтора місяці висіли кошти, роботи не виконували. Зимовий період, треба встигнути все підготувати, наслідки стихії, а кошти зависали. Доводилось вирішувати ті чи інші питання,щоб перерахувати кошти. Тому зараз під загрозою відключення подачі електроенергії в установи, зарплати працівникам, які працюють, які хочуть їсти і мають сім’ї, вони розраховують на ту копійку. Я дуже стурбований, ми мали звернення до Президента України від міст Львівщини, щоб покращити ситуацію, яка склалася сьогодні», – пояснив міський голова Ходорова Олег Коцовський.

«Така сама ситуація у нашому місті. Сьогодні зібралися міські голови Львівщини, обговорювали питання, як працювати далі. Сьогодні ми стали заручниками між казначейством і між нашими комунальними службами, освітянами. На сьогодні ми не можемо виплачувати вчасно заробітні плати. На сьогоднішній день ми не в змозі фінансувати ті роботи, які вже виконані генпідрядниками. На сьогоднішній день ми не можемо закінчити ремонт доріг, ми не можемо закінчити ремонт колекторів, дороги розриті, а завершити не можемо, тому що немає проплат з казначейства. Це почалось близько 3-4 місяців тому, у липні-серпні. У всіх сферах, в тому числі комерційні підприємства, які виконували роботи, які ми не проплатили, вони також не можуть виплатити заробітні плати працівникам», - пояснив міський голова Самбора Тарас Копиляк.

Додамо, що за підсумками зборів було прийнято рішення звернутись до прем’єр-міністра України Миколи Азарова та міністра фінансів України Юрія Колобова з проханням посприяти вирішенню ситуації з казначейством.

Нагадаємо, сьогодні, 9 листопада, міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що «ситуація із казначейством є надзвичайно складна». Станом на сьогодні на 13:00 казначейство не проплатило 12 млн грн по захищених та незахищених статтях.

Раніше Андрій Садовий повідомляв, що станом на 22 жовтня загальна сума коштів, за якими Головне управління Державної казначейської служби у Львівській області затримує перерахування по місту Львів, становить 17 млн грн. Вже двічі казначейство пікетували комунальники.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Останні новини
Залиште відгук