Меркель хоче провести реформу Євросоюзу до 2012 року

СвітВолодимир Балита, 14 листопада 20110
Меркель хоче провести реформу Євросоюзу до 2012 року
Ангела Меркель

Канцлер Німеччини Ангела Меркель хоче провести реформу Євросоюзу до кінця 2012 року, сподіваючись, що це допоможе Європі вийти з фінансової кризи. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в уряді ФРН.

За планом Меркель, остаточний варіант оновленого договору про ЄС повинен бути готовий до весни 2012 року. Канцлер Німеччини припускає, що ЄС повинен мати можливість в екстреному випадку втручатися в бюджетну політику окремих країн-членів Євросоюзу, щоб гарантувати стабільність євро.

Поки Берлін пропонує тільки незначні зміни, які дозволили б застосовувати більш жорсткі санкції до країн-боржників. Зокрема, у договорі про ЄС Меркель пропонує прописати право на скаргу до Суду Європейського союзу, який зміг би оголошувати бюджети країн недійсними, не втручаючись при цьому в деталі їх формування.

Крім того, Німеччина пропонує розширити повноваження Єврокомісії при контролі за бюджетами країн єврозони, розширивши їх на держави, які в зону євро не входять. Цей факт А. Меркель пропонує прописати саме в договорі про ЄС, щоб уникнути взаємного вилучення  країн єврозони та інших членів ЄС.

Уряди низки країн Євросоюзу можуть виступити проти такої пропозиції хоча б тому, що їм доведеться проводити непрості референдуми в своїх країнах, результати яких непередбачувані. Керівництво інших держав вважає, що проблема не в договорі про ЄС, і тому змінювати його необов'язково.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук