Мешканці 8 тис. будинків у Львові досі не створили ОСББ

У Львові мешканці 641 будинку вже створили ОСББ. Мешканці ще близько 8 тис. будинків досі не визначились з формою управління. Про це ZAXID.NET повідомила керівник відділу супроводу ОСББ Львівської міськради Галина Когут.

«Після прийняття закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спостерігається досить позитивна динаміка в створенні ОСББ. Якщо у 2014 році 46 будинків створили ОСББ, то у 2015 році – вже 58 будинків. Усього з 1994 року у Львові створили 641 ОСББ», – сказала Галина Когут.

За її словами, зараз у Львові ще 8 тис. будинків не створили ОСББ, з них 4 тис. – малоквартирні будинки, які мають по 3-6 квартир. У разі, якщо мешканці цих будинків до 1 липня 2016 року не визначаться з формою управління, управителя їм призначатиме міська рада. 

«Закон зобов’язує міську владу в тих будинках, у яких мешканці самостійно не створили ОСББ або не обрали управителя, призначити їм управителя. Це необхідно для того, щоб підтримувати будинок у належному стані – прибирати, вивозити сміття, доглядати за комунікаціями. Хто буде цим управителем, наразі ми не можемо сказати. Це питання вивчає робоча група в ЛМР», – зазначила Галина Когут.

Вона також додала, що у міськраді розглядають можливість створення комунальних управительських компаній.

Нагадаємо, у липні 2015 року набув чинності закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», згідно з яким мешканці багатоповерхівок протягом року мають визначитися, як вони управлятимуть власними будинками. Серед варіантів управління – ОСББ, збори мешканців або спеціально найнятий управитель будинку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук