Мешканців Львівщини з трансплантованою ниркою забезпечать ліками до кінця року

СуспільствоЮлія Лавришин, 4 листопада 20162710

Мешканців Львівської області з трансплантованою ниркою, на ліки яких не надійшла державна медична субвенція, забезпечать ліками з коштів, виділених в межах обласної програми надання медичної допомиги хворим нефрологічного профілю. Відповідне рішення у п’ятницю, 4 листопада, ухвалила постійна депутатська комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради за пропозицією комісії з питань охорони здоров'я.

Загалом на Львівщині проживають 114 людей з трансплантованою ниркою, які потребують постійної імунної супресії, 407 людей, що потребують гемодіалізу, та 32 людини, що потребують перитонеального діалізу.

На початку 2016 року Львівська обласна рада виділила 101 млн грн на підтримку цих людей. Ще 67 млн грн мав виділити Кабмін на умовах співфінансування. Проте з держбюджету надійшла сума на лікування лише хворих, що потребують гемодіалізу та перитонеального діалізу. Для людей з трансплантованими нирками додаткових коштів Кабмін не виділив.

Окрім того, за словами голови постійної комісії з питань охорони здоров'я Львівської обласної ради Михайла Гички, препарати для перитоніального діалізу на Львівщину додатково передали з Донецької та Луганської області, де їх було в надлишку.

«Хворі, які потребують перитонеального діалізу, забезпечені ліками не лише до кінця цього року, а й на декілька місяців наступного року, – пояснив Михайло Гичка в коментарі ZAXID.NET. – Але в цьому немає потреби, оскільки в новому бюджетному році буде нове фінансування. Відповідно ми прийняли рішення забрати надлишок з цих коштів та передати його на ліки для людей, що свого часу виклали колосальні суми за трансплантацію нирки і яким вже не вистачає ліків. Для них це життєво необхідно. Таким чином ми не виходимо за межі раніше виділеної суми, але розподіляємо її згідно потреб».

За словами Михайла Гички, зараз головне завдання – забезпечити ліками всіх цих людей до кінця 2016 року. У 2017 році буде прийнята нова програма надання медичної допомоги хворим нефоролігчного профілю і кошти знову розподілять відповідно до потреб різних категорій цих людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук