Мета і засіб

Немає з боку ЄС чітко визначеної остаточної мети

БлогиБогдан Яременко , 3 жовтня 2015 152
Богдан Яременко
Дипломат, громадський діяч, голова правління БФ «Майдан закордонних справ»

Не плутати їх. Про це нам нагадували польські експерти. йшлося про євроінтеграцію. Для Польщі свого часу сам процес євроінтеграції був справою вигідною, бо супроводжувався настільки фантастичними дотаціями, допомогами і фінансуванням з боку ЄС, що навіть якби і не ставити за мету набуття повноправного членство в ЄС, то і процес інтеграції та підготовки не минув би для цієї держави без помітних позитивних наслідків. Але було фінансування і була чітко заявлена ЄС кінцева мета - членство в ЄС.

Для України це не так. Немає з боку ЄС чітко визначеної остаточної мети. Немає і фінансової та іншої допомоги у обсягах, які хоча б віддалено нагадували все те, що надавалося Польщі. А процес євроінтеграції пов"язаний з втратами економічного характеру.

На питання "так навіщо ж втрачати?" відповіді, можливо, і не було б, якби не простий факт - альтернативи немає. Нікуди більше йти. Треба погоджуватися на тимчасові втрати заради майбутніх можливих вигод. Це міркування підводить нас до ситуації з Мінськими угодами. Мінські угоди для хорошого дипломата могли би бути підходящим інструментом. Інструментом вирішення конкретного і найбільш важливого питання - зупинити кровопролиття і стрілянину на Донбасі.

Мінські домовленості не можуть бути ціллю дипломатичних зусиль. З однієї простої причини - вони нав"язані і невігідні для України. Не може бути ціллю те, що шкодить країні. Тим більше, що інструмент вже спрацював - нагарячіша фаза конфлікту підходить до завершення. Це визнає навіть суперобережний Турчинов, який після героїчної здачі Криму дмухає навіть на холодне.

Отже, досягли того, що хотіли - змінюйте інструмент. Відмовляйтесь від невигідної їх частини - політичної, яка збройну агресію Росії переводить у площину внутрішнього конфлікту в Україні. А ні. Порошенко йде вперед. До прірви. І думаю, що помітить її лише тоді, коли вона буде у нього під ногами. Аби лише це стало тільки його особистою драмою, а не трагедією усієї країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук