METRO і Auchan постачають товари в окупований Крим в обхід санкцій ЄС

В обох компаніях вважають, що не порушують санкцій, оскільки магазинами в Криму керують їхні російські дочірні компанії

ЕкономікаАндрій Стець, 22 вересня 20168370
METRO і Auchan постачають товари в окупований Крим в обхід санкцій ЄС
фото Reuters
Магазин Metro в Сімферополі

Товари німецького ритейлера Metro («Метро») і французької Auchan («Ашан») вільно продаються в кримських магазинах і доставляються на окупований Росією півострів через порт в Керчі незважаючи на санкції Євросоюзу проти РФ. Про це йдеться у розслідуванні Reuters.

В свою чергу, в компаніях стверджують, що не порушують санкцій, оскільки кримськими магазинами керують їхні російські дочірні компанії, що не підпадають під дію санкцій ЄС.

Зокрема, представник Metro заявив, що магазини цієї мережі керуються незалежними російськими компаніями, які не підпадають під дію санкцій.

За його словами, Metro «в повній мірі усвідомлює і притримуються законів і правил ЄС, і, в даному конкретному випадку, застосовуваних санкцій».

Представник «Ашану» також стверджує, що компанія завжди працює в рамках правил, у тому числі і рішень ЄС.

Гіпермаркет «Ашан» в Сімферополі. Фото: Reuters

«Це суперечить духу санкцій, а за відсутності торгового ембарго, завжди є тонка грань між дотриманням норм і недотриманням», - прокоментував ситуацію один з європейських чиновників на умовах анонімності.

Як пояснили агентству юридичні експерти, транспортування товарів у Крим може потрапляти в «сіру зону» санкцій, оскільки відносини між материнськими компаніями з субпідрядниками часто буває складно визначити.

За інформацією джерел Reuters, транспортні компанії завантажують товари європейських компаній в розподільних центрах в Росії, а потім вони доставляються в Керч з допомогою поромної переправи. Потім товари потрапляють у магазини Metro і «Ашан» в Криму.

Водночас, агентство зазначає, що не має доказів будь-яких виплат від Metro і «Ашан» будь-яким особам, які підпадають під санкції.

Нагадаємо, 15 вересня Рада Європейського Союзу на 6 місяців продовжила термін дії санкцій проти російських чиновників та організацій, які були запроваджені у 2014 році через агресію РФ проти України та анексію Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук