Ми зберегли гроші «Укрзалізниці», – Ярослав Дубневич

Закон № 5428, який сьогодні було прийнято парламентом в першому читанні, захищає провідного перевізника країни ПАТ «Укрзалізниця» від спроб примусового стягнення за старими борговими зобов’язаннях й зберігає суттєві кошти для розвитку підприємства, повідомляє голова парламентського Комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич, який є одним з авторів документу.

«Цей закон передбачає дуже важливі заходи: тимчасове – до завершення АТО – недопущення примусового стягненням на активи ПАТ «Укрзалізниця» за зобов’язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене не підконтрольній Україні території АТО», – написав Я. Дубневич на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, майно підприємств в зоні АТО (передусім – ДП «Донецька залізниця») юридично не передане ПАТ «Укрзалізниця» як правонаступниці. «Але попри вимоги цивільного кодексу, попри здоровий глузд – до останнього часу йшли активні процеси по стягненню боргів з ПАТ за неправосудними рішеннями судів. Незважаючи на відверту юридичну колізію. Як то кажуть, коментарі зайві», – пише Дубневич.

За словами голови Комітету, ті кошти, які, завдяки прийнятому документу, тепер буде збережено на рахунках ПАТ «Укрзалізниця», дозволять «суттєво оновити рухомий склад та дорожню інфраструктуру, закупити вагони, відремонтувати залізничні шляхи».

Втім, на думку нардепа, яку він висловив нам в інтерв’ю, прийнятий закон не можна назвати остаточним шляхом порятунку «Укрзалізниці» в її складному фінансовому становищі.

«Зараз, коли затверджується план «Укразалізниці» на наступний фінансовий рік, коли вирішується перспектива підприємства й, зокрема, доля його кредитних зобов’язань, всі зацікавлені сторони, які приймають участь у процесі: керівництво ПАТ «Укрзалізниці», а також Мінінфраструктури і Мінфін – повинні дуже уважно підійти до такого практичного питання, як зменшення валютної складової у кредитах, які має «Укрзалізниця», до реструктуризації боргів та власне – до забезпечення своєчасного виконання кредитних зобов’язань. Проблему незадовільного фінансового стану провідного перевізника можна вирішити тільки комплексно», – наголосив депутат.

Нагадаємо, раніше вже повідомлялось, що ПАТ «Укрзалізниця» заявила про спроби примусово стягнути з підприємства боргові зобов’язання ДП «Донецька залізниця» на загальну суму понад 4 мільярди грн. За приблизними підрахунками, цієї суми вистачило б на придбання близько 4 тис. залізничних вагонів.

* публікація підготовлена прес-службою Ярослава Дубневича

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук