Ми знову бачимо спроби заспокоїти агресора, – Порошенко

ЄС виникнув на уламках Другої Світової Війни і став єдиним засобом для розуміння того, що трагедія такого роду може статися знову, заявив під час дискусії «Наслідки Другої світової війни через 70 років» у Польщі президент України Петро Порошенко.

За його словами, європейська інтеграція ще не завершена. Боротьба триватиме до того часу, поки східні кордони ЄС не збігатимуться з кордонами європейських цінностей.

«Безпека на континенті буде крихкою, доки Європейський Союз не охопить країни, що прагнуть європейського майбутнього; до тих пір, поки буде конфлікт між рішучістю і політикою, цінностями і матеріальними інтересами.

Сьогодні ми повинні переконатися, що помилки 1930-х років ніколи не повторяться, оскільки масштабний збройний конфлікт в Європі здається ближчим, ніж будь-коли раніше», – констатував Порошенко, якого цитує його прес-служба.

«Спільний радянсько-нацистський парад вересня 1939 року в Бресті буде завжди згадуватись як згода на визначення ліній поділу та створення сфер впливу в Європі; фатальний шаблон, який не можна допустити знову. Нацизм і комунізм, антисемітизм та етнічна ненависть, пропаганда і тортури – все це стоїть в одному ряді злочинів, з яких взяли початок основні звірства XX століття; злочини, які, незважаючи на жорстокі уроки, вчиняються сьогодні, в двадцять першому столітті, в агресії проти моєї країни – України. Дивно, але ми знову бачимо спробу заспокоїти агресора», – заявив він під час свого виступу.

Президент України нагадав, що зараз, у той час як Україна повністю дотримується букви і духу Мінських домовленостей, агресор збільшує свою військову міць на Донбасі, плануючи через 2 дні парад, який повністю суперечить всім принципам Мінських домовленостей, на якому буде задіяна найсучасніша російська зброя та важка артилерія всього у кількох сотнях метрів від лінії розмежування. Відтак Порошенко від імені українців подякував світовим лідерам, які відмовилися їхати на Парад Перемоги до Москви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук