Міліцію хочуть перейменувати в поліцію. Фото

Володимир Балита, 4 липня 2012366922

У Верховній Раді зареєстрували проект закону «Про поліцію». Автори пропонують змінити не лише назву правоохоронного відомства, але й переатестувати її працівників та переодягнути їх у нові однострої. Та забрати з-під керівництва міністра внутрішніх справ.

Один із співавторів законопроекту, депутат із фракції партії регіонів Валерій Коновалюк, стверджує, що такі зміни  наблизять Україну до європейських стандартів, повідомляє «Радіо Свобода»

 «Там, де відбулася така реформа, в тому числі і в Росії, дуже активізувалася боротьба зі злочинністю, покращилася ефективність діяльності в цілому правоохоронної системи», - каже  Валерій Коновалюк.

Також автори наголошують, що документ, разом із зареєстрованим раніше законопроектом «Про державну службу правопорядку», докорінно реформує Міністерство внутрішніх справ.

Валерій Коновалюк зазначив, що законопроект передбачає новий порядок прийняття правоохоронців на службу та присвоєння їм звань. І наголосив, що, у випадку ухвалення документа, поліцією безпосередньо керуватиме не міністр внутрішніх справ, а начальник відповідного департаменту міністерства.

Своя думка щодо запропонованого законопроекту в опозиціонерів. Вони вважають, що влада намагається розширити повноваження силових структур, щоб придушувати протести громадян.
 Ці норми не змінять якості роботи нинішньої міліції, зауважує заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю, депутат від НУНС Геннадій Москаль.

Якщо ж парламент ухвалить, зареєстрований раніше законопроект «Про державну службу правопорядку»то, то згідно із ним, матиме на озброєнні не лише стрілецьку зброю, а й важке озброєння: літаки та танки, повідомив голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат від БЮТ Віктор Швець.

«Це свідчить тільки про те, що влада в особі Януковича, мабуть, почала розуміти, що народна любов дуже незначна, тому треба мати при собі такий потужний, добре озброєний мілітаризований кулак в особі Державної служби правопорядку. Там значно розширяються повноваження, оперативно-розшукова діяльність додається», – відзначив Швець.
Автори законопроектів «Про поліцію» та про «Про державну службу правопорядку» переконують, що обидва документи мають перспективу бути ухваленими вже восени цього року, ще у нинішньому скликанні парламенту, йдеться у повідомленні.

Натомість представники опозиції вважають, що законопроекти не будуть підтримані парламентською більшістю, оскільки документи є недостатньо фаховими.

Фото: ЛігаБізнесінформ

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 22

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • бучач 2 вересня 2012, 18:34

  90% милиции это - иногородние, которим лутче самостоятельно жить за копейки отдельно, чем сидеть в селе на шее у родителей! А именно это и делають до конца учёбы городские.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Олександр 1958 5 липня 2012, 21:58

  Чому напис на спині поліцая тільки на українській мові? Явне порушення прав російськомовного населення України. А тому поліцаю, що на першій світлині, дуже бракує білої пов'язки на лівій руці з чорною буквою "Р"

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Луганськ 5 липня 2012, 09:39

  Таке міг придумати тільки проФФесор янукевич зі своєю галубой камандой. Луганський телеканал ЛОТ треба назвати "перший продажний", бо так розхвалювати і рекламувати "успіхи" галубих ПР треба ще пошукати. Скоро дізнаюся, а по скільки вони збираються купити наші голоси на виборах? Страшно те, що пропаганда "наших любимчиків" добралася і до закладів освіти! Ніяк не відмічаються розумом, тому і копіюють з росії, а депутати у нас кацапи, і з цим навіть не варто сперечатися.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук