Мінекології отримало заявки від 39 компаній на будівництво сонячних електростанцій у Чорнобилі

Будувати сонячні електростанції у Чорнобильській зоні хочуть 39 компаній, в тому числі і з України

Завершився перший етап збору заявок від потенційних інвесторів на будівництво об’єктів відновлюваної енергетики в зоні відчуження, в цілому надійшло 39 інвестиційних проектів від компаній з різних країн світу. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомили у прес-службі Мінекології.

«Ми отримали 39 заявок від компаній, які зацікавлені в оренді землі для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження. Надійшли пропозиції з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусії, а також України», – розповів Семерак.

Міністр зазначив, що для поліпшення інвестиційної привабливості України уряд знизив вартість оренди державного майна і спростило процедуру оренди землі на території Чорнобильської зони.

«Ми не прагнемо отримувати прибуток від використання землі, ми хочемо, щоб був прибуток від інвестицій», – сказав міністр, і додав, що території в зоні відчуження, залишаються непридатними для ведення сільського господарства.

Нагадаємо, у липні 2016 року Верховна Рада прийняла закон про врегулювання деяких питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (№ 4437), який відкрив шлях для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук