Міністерство економіки спрогнозувало послаблення гривні на початку 2020 року

На гривню можуть вплинути збільшені витрати на виробництво та припинення транзиту газу з РФ

На початку наступного року в Україні може прискоритися інфляція, зокрема, через тимчасове послаблення гривні. Про це з посиланням на дані Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономіки повідомив Finclub.

Як зазначається, до кінця 2019 року очікується нижчий рівень інфляції, ніж прогнозувалося, через суттєве зміцнення обмінного курсу.

«Упродовж I кварталу 2020 року формування інфляційного тренду відбуватиметься, в першу чергу, під впливом сезонності на продовольчому ринку, а також можливого тимчасового послаблення гривні», – йдеться в повідомленні.

Серед ризиків прискорення інфляції вказане збільшення витрат виробництва (через зростання оплати праці та тарифів на електроенергію) і їхній прискорений вплив на споживчі ціни.

Додатковим ризиком, згідно із прогнозом, може бути припинення транзиту російського газу територією України, що позначиться на обмінному курсі гривні, та відновлення трендів зростання цін на енергоносії на світовому ринку на тлі наявних геополітичних конфліктів на Близькому Сході.

Нагадаємо, напередодні правління Нацбанку знизило облікову ставку до 13,5%. З початку 2019 року це вже п'яте зниження.

Національний банк упевнений, що падіння курсу долара до 24 грн і нижче та, відповідно, зміцнення гривні є нормальним явищем за гнучкого курсоутворення.

У листопаді інфляція в річному вимірі сповільнилася до 5,1% річних.

Нещодавно Кабмін спрогнозував курс гривні на наступний рік. Згідно з консервативним прогнозом уряду, долар коштуватиме 27 грн, а з оптимістичним - 24,8 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук