Мінекономрозвитку констатувало скорочення тіньової економіки до 32%

Рівень тіньової економіки найнижчий за останні 10 років

Рівень детінізації економіки можна розглядати, як один із критеріїв оцінки ефективності впроваджуваних реформ

Рівень тіньової економіки в Україні в січні-вересні 2018 року знизився на 1 процентний пункт у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Про це йдеться в звіті Мінекономрозвитку, оприлюдненому в понеділок, 11 лютого.

«Два з чотирьох методів, з використанням яких проводиться оцінка рівня тіньової економіки, показали скорочення в порівнянні з дев'ятьма місяцями 2017 року», - наголошується в документі.

В Мінекономрозвитку зазначають, що 32% - найнижчий рівень за останні 10 років у розрахунку за період 9 місяців кожного року. Такий рівень детінізації економіки можна розглядати, як один із критеріїв оцінки ефективності впроваджуваних реформ і сприйняття їх у суспільстві.

При цьому розрахунки за двома іншими методами не виявили змін, свідчать дані міністерства.

Детінізація стала наслідком збереження позитивних економічних тенденцій і ознак загальної економічної стабілізації, посилення ринкових тенденцій і поступової оптимізації формування цін на внутрішніх ринках, в тому числі внаслідок демонополізації ринків поряд з впроваджуваною НБУ жорсткою монетарною політикою.

Позитивній динаміці сприяло також збереження сприятливих умов ведення бізнесу, про що, на думку авторів звіту, свідчить високий рівень ділової активності і поліпшення очікувань.

У той же час динаміка детінізації української економіки стримується невирішеними проблемами, які негативно відображаються на розвитку економіки країни загалом, зокрема, наявністю непідконтрольних територій і збереженням викликів стабільного функціонування фінансової системи, йдеться в документі.

Найбільший рівень тіньової економіки традиційно виявив метод «витрати населення - роздрібний товарообіг» - 49% ВВП, що на 3 п.п. нижче порівняно з січнем-вереснем 2017 року. Це супроводжувалося зростанням торгівлі в легальному секторі великими темпами, зазначає звіт. У той же час вдосконалений метод «витрати населення - роздрібний товарообіг» засвідчив зростання на 2 п.п. - до 55% ВВП, що в МЕРТ пояснюють зростанням купівельної спроможності.

Рівень тіньової економіки за методом збитковості підприємств - до 22% ВВП, що відповідає рівню аналогічного періоду 2017-го.

Крім того, МЕРТ зафіксувало за методом збитковості збільшення рівня тіньової економки в чотирьох секторах: «транспорт і складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність», переробна промисловість, операції з нерухомістю, «фінансова і страхова діяльність». Тенденція до скорочення «тіні» збереглася в добувній промисловості і будівництві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук