Мінфін офіційно придбав 100% акцій «ПриватБанку» за одну гривню

ЕкономікаРоман Ганкевич, 22 грудня 20163920
Мінфін офіційно придбав 100% акцій «ПриватБанку» за одну гривню
На придбання державою права власності на акції «Приватбанку» минуло два дні від прийняття рішення про націоналізацію

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) та Міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій «ПриватБанку». Про це у середу ввечері, 21 грудня, повідомили у прес-службі ФГВФО.

«З моменту передачі власником 100% акцій банку є держава в особі Міністерства фінансів України. Такий результат є наслідком скоординованих дій Міністерства фінансів України, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Національного депозитарію, Укргазбанку, Укрексімбанку», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, усі необхідні процедури були проведені протягом 72 годин: сформовані резерви під активні операції, здійснена додаткова емісія акцій і забезпечено їх розміщення, внесено зміни до статуту банку, сформований перехідний баланс, проведено всі необхідні процедури для продажу акцій та зміни власників банку.

«Оскільки капітал «ПриватБанку» набув негативного значення, Фонд гарантування відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», продав акції цього банку Міністерству фінансів у повному обсязі за одну гривню», - йдеться в повідомленні.

В цілому, на придбання державою права власності на акції «ПриватБанку» минуло два дні з моменту, наступного за днем початку процедури виведення банку з ринку.

Нагадаємо, на засіданні в неділю, 18 грудня, Кабінет міністрів підтримав пропозицію Національного банку України (НБУ) і Ради фінансової стабільності про перехід 100% «ПриватБанку» у власність держави.

Міністерство фінансів пообіцяло випустити додаткові облігації, перший транш яких складе 43 млрд грн для порятунку «ПриватБанку», а після стабілізації банку держава його продасть.

При цьому в Нацбанку визнали, що не знають, де розташовані активи «ПриватБанку» та його сервери.

Президент України Петро Порошенко у зв’язку з націоналізацією фінустанови подав до Верховної Ради невідкладний законопроект щодо посилення захисту вкладників «ПриватБанку» і закликав клієнтів банку не панікувати.

Націоналізацію «ПриватБанку» вже підтримали Євросоюз, Європейський банк реконструкції і розвитку а також МВФ.

Новим головою правління банку став колишній міністр фінансів Олександр Шлапак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук