МВФ позитивно відреагував на націоналізацію «Приватбанку»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 19 грудня 20163160
МВФ позитивно відреагував на націоналізацію «Приватбанку»
фото Reuters
Процес націоналізації має бути підтриманий зусиллями для максимального повернення позик, - Лагард

Націоналізація «Приватбанку» – важливий крок для забезпечення фінансової стабільності в України. Про це йдеться в заяві директора-розпорядника Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) Крістін Лагард, поширеній прес-службою фонду.

«Сьогоднішнє рішення української влади націоналізувати «ПриватБанк» є важливим кроком у її зусиллях забезпечити фінансову стабільність. Це рішення було прийнято з метою гарантувати надійність операцій банку, враховуючи його системну роль у фінансовій системі України та враховуючи недостатність зусиль в останні місяці щодо посилення адекватності його власного капіталу. Забезпечення виконання усіма банками, як працюють в Україні, регулятивних вимог та вимог до капіталу є визначальним для підтримки суспільної довіри до банківської системи та посилення здатності банків підтримувати продуктивні дії, необхідні для добробуту народу України», - йдеться в заяві.

На думку Лагард, тепер важливо, щоб процес націоналізації був підтриманий рішучими зусиллями для максимального повернення позик, наданих пов'язаним особам, і призначення незалежної управлінської команди, щоб «повернути банку стійкість і мінімізувати витрати держави та платників податків у відповідно до законодавства і кращих світових практик».

«МВФ продовжить підтримку України в її зусиллях побудови сильних інститутів, посилення прозорості та забезпечення розвитку структурних реформ, критично важливих для досягнення потужного, сталого економічного зростання», - зазначила Лагард.

Раніше сьогодні націоналізацію «ПриватБанку» підтримав також Євросоюз. За словами високого представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріки Могеріні, таке рішення українського уряду має призвести до того, що всі банки в Україні працюватимуть у однакових умовах.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на позаплановому вечірньому засіданні у неділю, 18 грудня, підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ «Приватбанк» у стовідсоткову державну власність. Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що після повної стабілізації «Приватбанк» буде проданий.

З процедурних причин «Приватбанк» на один день зупинив обслуговування клієнтів юридичних осіб, фізичні особи ж обслуговуються в звичайному режимі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук