Мінфін пропонує не оподатковувати мінімальну зарплату, а депутати - зменшити ПДВ

ЕкономікаІрина Данилів, 8 вересня 20151

Відповідно до проекту податкової реформи, запропонованого Міністерством фінансів, мінімальна заробітна плата у розмірі 1380 грн не оподатковуватиметься. Про це під час прес-конференції щодо проекту податкової реформи повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько.

«У нашій пропозиції одна мінімальна зарплатня не буде обкладатись податком на доходи фізичних осіб. Оподаткована наступна гривня, наступні десять, наступні 100, наступні 1000, але перші 1380 не оподатковані. Це називається соціальна пільга», - заявила вона в ефірі «5 каналу».

Яресько стверджує, що в такій спосіб реального підвищення оподаткування зарплат не відбудеться, а громадяни «на руки» отримають більше грошей, ніж отримують на сьогодні. Це також має сприяти детінізації зарплат, адже урядовці визнають, що причиною тіньових зарплат є високе податкове навантаження.

У свою чергу Верховна рада вивчає можливість зниження навантаження на платників ПДВ. За словами депутатки від «Самопомочі» Тетяни Острікової, члена комітету з питань податкової та митної політики, для зменшення соціальної напруги депутати пропонують розглянути можливість зменшити ставку ПДВ. Крім того, серед пропозицій є збільшення для малого та середнього бізнесу так званого «овердрафту», тобто суми, на яку платник має право реєструвати податкові накладні без поповнення  оборотних грошей.

«Ця можливість розглядається, із одночасним посиленням відповідальності за зловживання з ПДВ. А саме внесення до Кримінального кодексу складу злочину «Шахрайство з податком на додану вартість», –  каже Острікова. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук