Мінфін розповів деталі про нову програму співпраці з МВФ

МВФ не змінить обсягів фінансування України попри зміну програми співпраці

Кабінет міністрів України планує завершити переговори з Міжнародним валютним фондом про нову програму співпраці наступного тижня. Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.

У Мінфіні зазначають, що наразі переговори тривають, а питання щодо того, якою буде нова програма співпраці з Україною — дискутується.

У випадку, якщо Міжнародний валютний фонд та Україна укладуть короткострокову програму stand-by, обсяг фінансування, яке МВФ готовий надати Україні буде таким само, як планувалося надати в межах програми EFF.

Представник України в МВФ Владислав Рашкован додав, що в межах програми EFF, щодо якої уряд та МВФ домовилися наприкінці 2019 року, очікувалося отримати 5 млрд доларів протягом перших 1,5 роки. У новій програмі передбачається такий само обсяг фінансування, незалежно від її формату.

Мінфін зазначив, що переговори між Україною та фондом ще тривають, тому МВФ ще остаточно не вирішив, яку програму фінансування надавати Україні: EFF чи stand-by. Основна відмінність між ними у термінах: EFF мала б тривати 3 роки, а stand-by — 1,5 роки.

Хоча вчора представник МВФ Джеррі Райс заявив, що Міжнародний валютний фонд та Україна укладуть короткострокову програму stand-by на 18 місяців замість трирічної програми EFF, як очікувалося раніше.

Зазначимо, що програма stand-by укладається на коротші періоди, на відміну від EFF (Extended Fund Facility). Попередня програма України з МВФ також була у форматі stand-by та тривала 14 місяців. Вона закінчилася 18 лютого 2020 року та була розрахована на 3,9 млрд доларів, які фонд мав перерахувати трьома траншами протягом 14 місяців.

Програму підписали наприкінці 2018 року та виділили перший транш на 1,4 млрд доларів. Решту траншів Україна так і не отримала, зокрема через вибори у 2019 році та невиконання вимог фонду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук