Нова програма МВФ для України буде тривати 18 місяців

Фонд готує stand-by agreement замість EFF

Допомогу МВФ наразі зручніше надати через програму stand-by, а не EFF

Україна і Міжнародний валютний фонд зараз ведуть переговори про 18-місячну програму stand-by замість раніше узгодженої трирічної програми розширеного фінансування (EFF). Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на представника МВФ Джеррі Райса.

«З огляду на безпрецедентну невизначеність щодо економічних і фінансових перспектив і необхідність зосередити політичні пріоритети на короткостроковому стримуванні і стабілізації, переговори переключилися на 18-місячний stand-by, який може забезпечити підтримку платіжного балансу для посилення реакції влади», – сказав він.

За його словами, фонд перебуває у тісному контакті з владою України щодо обговорення параметрів нового механізму фінансування, який допоміг би ефективно протидіяти пандемії в економіці і медицині.

Райс уточнив, що допомогу, яка обговорюється постійною віртуальною місією, зручніше надати через програму stand-by, а не EFF.

«Коли ситуація відновиться, фокус знову може зміститися на вирішення проблем довгострокових структурних реформ в Україні, щоб сприяти більш сильному і більш інклюзивному зростанню», – сказав представник Фонду.

На практиці перехід до співпраці stand-by agreement замість EFF означатиме, що відтепер умови кожного тарншу в якій будуть обговорюватися попередньо і окремо. Не як у довгостроковій, коли умови обговорюються завчасно на повний період.

Попередня програма stand-by (SBA) для України була схвалена МВФ у грудні 2018 року. Україна отримала за нею єдиний транш у розмірі 1,4 млрд.

У грудні 2019 року Україна і МВФ домовилися про кредитну програму розширеного фінансування (EFF) на 5,5 млрд. Вона досі не запущена, оскільки Україна не до кінця виконала вимоги Фонду.

Програми EFF спрямовані на підтримку країн, що зіткнулися з серйозними проблемами платіжного балансу, і зазвичай затверджуються на трирічний термін, тоді як кредити stand-by – на 1-2 роки. Термін повернення коштів за кредитами EFF починається через 4,5 року і розтягується на п'ять років, тожі як за програмою stand-by виплати починаються через 3 роки і тривають два роки (для кожного траншу окремо).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук