Міністерство економіки оприлюднило текст законопроекту про ринок землі

Якщо закон ухвалять, то землю продаватимуть громадянам України, українським компаніям, територіальним громадам та державі

Невдовзі в Україні планують відкрити ринок землі

Текст законопроекту про ринок землі оприлюднили на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України. Документ пропонує дозволити купівлю землі громадянам України, юридичним особам, територіальним громадам і державі.

Сукупна площа ділянок у власності фізичної або юридичної особи України, з урахуванням пов'язаних осіб, в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільськогосподарського призначення такої області; не повинна перевищувати 0,5% земель сільськогосподарського призначення України.

Пріоритетне право купівлі землі матимуть орендарі, за умови оплати за ціною, по якій вона продається.

Українці з правом постійного користування, правом успадкованого володіння ділянками державної та комунальної власності мають право на викуп з розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок без проведення земельних торгів.

Іноземці зможуть отримувати землі у власність в порядку спадкування за законом. При цьому вони зобов'язані будуть продати її протягом року з дня набрання права власності.

Нагадаємо, раніше президент доручив Кабінету міністрів розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 жовтня, а також Верховній Раді скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.

Також Зеленський заявив, що в цьогоріч в Україні проведуть земельну реформу, а ринок землі відкриється 2020 року.

Згідно з оцінкою Світового банку, скасування мораторію приноситиме економіці України 0,7-1,5 млрд доларів щорічно.

Цими днями в країні почались також протести аграріїв проти продажу землі іноземцям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук