Міністр фінансів запевнив, що Україна не буде повертати $3 млрд кредиту Росії

Олександр Данилюк

Україна не збирається повертати Росії $3 млрд за кредитом, який був отриманий у грудні 2013 року за домовленостями між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем. Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк в ефірі Еспресо.TV.

«Наша позиція - що це був примус, що під політичним впливом змусили взяти ці кошти. Тому наша позиція, що ми не маємо їх повертати», - заявив міністр і підкреслив, що внаслідок агресії РФ було анексовано український Крим та розв’язано військовий конфлікт на сході України, внаслідок чого країна втратила значну частину економіки.

«Я не бачу, чому Україна має ці кошти повертати. Саме така наша позиція у суді, і ми будемо її доводити», - додав Данилюк.

Як повідомлялося, 17 лютого Мінфін РФ подав до високого суду Лондона позов до України з боргом у $3 млрд часів президента Віктора Януковича.

27 травня 2016 року Україна подала у Високий суд Англії заперечення проти позову, з яким компанія The Law Debenture Trust Corporation Plc звернулася проти України у лютому 2016 року.

Україна в запереченнях вказує, що договір про запозичення, укладений у грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню, з ряду причин, серед яких: порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на $3 млрд, які в подальшому були викуплені Росією на кошти Фонду національного добробуту (ФНБ), а також тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

У запереченні також наводяться докази військового вторгнення Росії на територію Автономної Республіки Крим та подальшої незаконної анексії півострова. Окремо перераховані дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації на сході України, факти підтримки в цьому регіоні сепаратистських осіб і військових дій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук