Міністр фінансів заявив, що земельна реформа виключена зі списку обов’язкових умов МВФ
Україна розраховує до кінця року отримати два транші від Міжнародного валютного фонду

Запровадження земельної реформи більше не є обов’язковою умовою чергового отримання траншу від Міжнародного валютного фонду. Попри це її необхідно проводити невідкладно. Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв’ю «Українським Новинам».
«Так, земельна реформа вийшла з цього списку. Але необхідність земельної реформи для розвитку української економіки очевидна. Її потрібно було вже давно провести, тому не важливо, є вона в програмі МВФ чи ні, її потрібно робити», – зазначив Данилюк.
Також він додав, що Україна розраховує до кінця року на отримання двох траншів від Міжнародного валютного фонду.
17:57 08-07-2025
Крім того, міністр зазначив, що зараз обидві сторони переговорів дотримуються старого графіка, який передбачає отримання двох кредитів. Питання про суму буде вирішуватися під час переговорів.
«Поки я думаю, що ми зберігаємо старий графік. Немає причин для його перегляду. Так, це буде важкувато, але я вважаю, що ми можемо вписатися в старий графік», – сказав Данилюк.
Нагадаємо, раніше офіційний представник МВФ Вільям Мюррей заявив, що ключовими вимогами для четвертого перегляду програми EFF з МВФ для України є пенсійна реформа, приватизація і боротьба з корупцією.
Що стосується земельної реформи, то за його словами, вона, як і раніше, є важливою умовою програми, проте для досягнення консенсусу її необхідно відтермінувати до кінця року.
Нагадаємо, що навесні МВФ виділив Україні черговий 1 млрд доларів і був готовий надати до кінця року ще три транші на загальну суму 4,5 млрд доларів: 1,9 млрд доларів за підсумками четвертого перегляду програми в травні і по 1,3 млрд доларів в серпні і листопаді за умови виконання взятих зобов'язань.