Міністр інфраструктури підписав наказ про створення ПАТ «Укрпошта»

Рішення про створення публічного акціонерного товариства набуває чинності з 1 березня 2017 року

Міністр інфраструктури підписав наказ про створення ПАТ «Укрпошта»
фото Укрпошта
Держава в особі Мінінфраструктури є засновником та єдиним акціонером ПАТ «Укрпошта»

Міністр інфраструктури Володимир Омелян підписав наказ про припинення діяльності УДППЗ «Укрпошта» і створення публічного акціонерного товариства «Укрпошта». Про це йдеться у повідомленні прес-служби держпідприємства.

Як зазначається міністр інфраструктури також затвердив статут компанії в присутності генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

«Реформування Укрпошти продовжується послідовними кроками. Сьогодні ми завершуємо процес корпоратизації держпідприємства. Створюється публічне акціонерне товариство «Укрпошта», де 100% акцій ПАТ «Укрпошта» належать державі в особі Міністерства інфраструктури України», – сказав Володимир Омелян.

Між тим, генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський зазначив, що створення публічного акціонерного товариства дасть додаткові можливості для розвитку компанії. «Перетворення в акціонерне товариство – це інструмент створення сучасної прозорої системи корпоративного управління, який дасть можливість забезпечити виконання довгострокових стратегічних планів та залучити міжнародні кредитні ресурси для розвитку компанії. Наша мета – повернути лідерські позиції Укрпошти на ринку поштово-логістичних послуг та перетворити її на сучасну клієнт орієнтовану компанію. Також розраховую, що вже найближчим часом з’явиться незалежна Наглядова рада, яка буде колегіально приймати стратегію і фінансові плани, контролювати та оцінювати роботу топ-менеджменту та забезпечить представництво інтересів нашого акціонера – держави», – сказав Ігор Смілянський.

Відповідно до наказу міністра ПАТ «Урпошта» є правонаступником УДППЗ «Укрпошта». Статутний капітал ПАТ складе 6 млрд 518 млн 597 тис грн за рахунок майна, переданого державою в особі Міністерства інфраструктури України. Держава в особі Міністерства інфраструктури України є засновником та єдиним акціонером ПАТ «Укрпошта», який здійснює функції з управління корпоративними правами держави, з кількістю акцій 6 518 597 шт. номінальною вартістю 1000,00 грн. кожна та загальною номінальною вартістю 6 млрд 518 млн 597 тис грн.

Також буде створена Наглядова рада ПАТ «Укрпошта» у складі 7 членів, 5 з яких становлять незалежні члени (незалежні директори). Кандидати на посаду незалежних членів Наглядової ради обиратимуться через конкурсний відбір, порядок проведення якого визначає Кабінет Міністрів України.

Персональний склад Наглядової ради ПАТ «Укрпошта» та подання до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України інформації про персональний склад Наглядової ради ПАТ «Укрпошта» буде проведено після затвердження вимог до незалежних членів наглядових рад.

Завершенням процедури реорганізації УДППЗ «Укрпошта» в ПАТ «Укрпошта» стане проведення державної реєстрації компанії.

Рішення про створення ПАТ «Укрпошта» набуває чинності з 1 березня 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук