Міністр освіти заперечив чутки про скасування стипендій

Міністр освіти заперечив чутки про скасування стипендій
Міністр освіти і науки Сергій Квіт

Видатки на виплати стипендій студентам вищих навчальних закладів зменшуватися у 2016 році не будуть. Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт, коментуючи заплановані студентські акції протесту «проти скасування стипендій» на своїй сторінці у Facebook.

«Довідався про те, що студентськими профспілками робляться заходи з організації акції протесту «проти скасування стипендій у 2016 році». Офіційно заявляю: ці видатки зменшуватися не будуть», – зазначив міністр.

Він також висловив переконання, що студентські профспілки мають очолювати виключно студенти, а також вони повинні оприлюднювати фінансову звітність про свою діяльність в Інтернеті.

Разом з тим, перший заступник міністра Інна Совсун повідомила, що зараз міністерство розробляє законопроект, яким планується змінити модель фінансування вищої освіти.

«У рамках цієї зміни планується виділити гроші на стипендії в окремий соціальний фонд - щоб гроші на стипендії йшли окремо від грошей на зарплати/комуналку/інші потреби університетів - для уникнення маніпуляцій на кшталт «треба менше хороших оцінок поставити, інакше гроші з зарплат заберуть і перекинуть на стипендії», – зазначила Совсун на своїй сторінці у Facebook.

Також вона підкреслила, що будь-які зміни щодо моделі нарахування стипендій у разі їх прийняття не стосуватимуться студентів, які вже навчаються.

Разом з тим Інна Совсун повідомила про запланований поділ стипендій на соціальні та академічні.

За її словами, зараз з 12 млрд грн державного фінансування на стипендії виділяється 4-5 млрд (30-40%).

«Наразі не планується зменшення обсягу грошей на стипендії – йдеться тільки про чітке розрізнення між академічними (за навчальні досягнення) та соціальними (для соціальної підтримки студентів)», – написала Інна Совсун.

Зазначимо, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцун кілька днів тому розмістив на своїй сторінці у Facebook допис «Стоп антисоціальним намірам уряду», в якому повідомлено про намір МОН зменшити кількість студентів, які одержуватимуть стипендії.

«На сьогодні академічні стипендії виплачуються не менш як двом третинам студентів кожного курсу за кожною спеціальністю, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії. За пропозиціями міністерства освіти і науки України стипендію одержуватимуть лише 15-20% студентів.

Окрім того, сьогодні до проведення першого семестрового контролю академічна стипендія у мінімальному розмірі призначається всім студентам, зарахованим до ВНЗ на перший курс навчання. Згідно з запропонованими змінами студентам першого семестру першого року навчання академічні стипендії не призначаються (окрім студентів першого семестру першого року навчання, які здобувають ступінь магістра (на підставі рейтингу успішності на попередньому рівні освіти», – сказано у дописі.

Згадувана профспілка анонсувала на 7 квітня попереджувальну акцію протесту у Києві у парку ім. Т.Шевченка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук