Міністра Денісову пропонують "гнати мітлою" із займаної посади

11 листопада 20083400

"Мене вражає, коли міністр праці і соціальної політики наголошує: „У нас за цей тиждень з‘явилося 82 тисячі громадян України, які пішли у вимушені відпустки, та 25 тисяч громадян України, яких звільнили, і це абсолютно нормальні цифри”. Якщо йде мова про долі сотень тисяч людей, неприпустимо так цинічно та зухвало звітувати про збільшення безробіття у „нормальних” параметрах. Таких міністрів потрібно не те, що звільняти, а гнати мітлою із займаної посади. Бо тільки тоді людина, яка займає державну посаду, стає відповідальним, державно мислячим посадовцем, коли вона за кожною статистичною цифрою бачить долю окремо взятої людини", - зазначив, коментуючи ситуацію зі спалахом безробіття в Україні, народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, міністр соціальної політики та праці Опозиційного уряду Михайло Папієв. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Партії регіонів.

За словами Папієва, проблема в тому, що в антикризових заходах діючого уряду питання безробіття не розглядається взагалі. "Уряд навіть не планує будь-яких заходів, які б пом‘якшили негативний вплив фінансової та економічної кризи в Україні на наших громадян. Це свідчить про непрофесійність і безвідповідальність нинішнього Кабінету міністрів. Сьогодні він не може представити необхідних фахових розрахунків щодо розвитку подій, які можуть очікувати всіх нас внаслідок економічної кризи. Уряд ховається за бездушну статистику. При цьому урядовці не бажають за кожною статистичною цифрою бачити окремого громадянина з його конкретними проблемами. Їх не цікавить доля людей, їх цікавлять лише особисті політичні пріоритети", - зазначив він.

"В таких умовах головним завданням соціальної політики держави я вбачаю наступне. По-перше, потрібно забезпечити всіх громадян України гарантованою соціальною допомогою на випадок безробіття. По-друге, необхідно забезпечити можливість перенавчання та подальшого працевлаштування тих громадян України, які в силу об‘єктивних чи суб‘єктивних обставин можуть втратити роботу за фахом. По-третє - слід уже зараз запровадити програму забезпечення всіх безробітних на кризовий період позикою на започаткування власної справи.

Слід очікувати, що зростання кількості безробітних суттєво збільшить фінансове навантаження на Фонд соціального страхування на випадок безробіття та на Державну службу зайнятості. На сьогодні бюджет Фонду складає 6 мільярдів 783 мільйони. Це сума, яка на даний час ще має певний ступінь міцності. Але якщо події будуть розгортатися так, як вони йдуть сьогодні, буде вкрай потрібно передбачити в Державному бюджеті додаткові кошти для забезпечення фінансування цільових програм стосовно перенавчання звільнених працівників, соціальної допомоги безробітним та підтримки наших трудящих мігрантів", - резюмував Михайло Папієв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук