Мінкульт вимагає припинити роботи у Бахчисарайському історико-культурному заповіднику

КультураДарина Цвях, 9 грудня 20162420
Мінкульт вимагає припинити роботи у Бахчисарайському історико-культурному заповіднику
Ханський палац у Бахчісараї

Міністерство культури України вимагає відмовитись від реалізації плану реставрації Бахчисарайського історико-культурного заповідника через ризик того, що вона завдасть пам'ятці більше шкоди ніж користі. Про це під час брифінгу сказала заступник Міністра культури України Тамара Мазур.

«Вимагаємо, по-перше, терміново відмовитися від реалізації вказаного проекту. По-друге, припинити на об’єктах культурної спадщини на території Автономної Республіки Крим, згода на які не надана відповідними державними органами України, зокрема центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію політики у сфері охорони культурної спадщини», - сказала вона.

Крім того, Мазур додала, що Міністерсво культури звернулось до UNESCO з вимогою направити на територію Автономної Республіки Крим комплексну моніторингову місію, завдання якої буде перевірка дотримань вимог міжнародного законодавства, в тому числі стан збереження пам’яток, які внесені до списку UNESCO, або номіновані до включення до списку Всесвітньої спадщини UNESCO.

Наразі Бахчисарайський історико-культурний заповідник очікує на включення до Списку всесвітньої спадщини. Єдиною перешкодою на шляху внесення до нього є складності визначення меж об’єкту.

Як зазначили у Мінкульті, проект, що втілює окупаційна влада Криму, передбачає будівництво над Ханським палацом — пам’яткою архітектури початку ХVІ-ХVІІІ ст. - металевого навісу загальним розміром 42×42 м на шістьох металевих опорах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук