Мінкультури: Директора НХМУ звільнили, бо не виконував план

6 квітня 20126180
Мінкультури: Директора НХМУ звільнили, бо не виконував план
фото namu.kiev.ua
Національний художній музей України

Анатолія Мельника звільнили з посади генерального директора Національного художнього музею України за згодою сторін.

Про це повідомили ZAXID.NET у прес-службі Міністерства культури України.

«Таке рішення було прийняте після повторного вивчення ситуації, яка склалася у Національному художньому музеї. Екс-директором Анатолієм Мельником не було вжито заходів по виправленню недоліків, виявлених комісією Міністерства культури, яка у січні цього року заслуховувала звіти по фінансово-господарській діяльності установ, що перебувають у сфері управління Мінкультури. Одне із зауважень комісії стосувалося того, що протягом останніх трьох років Музеєм не виконуються основні планові показники діяльності. Зокрема, у 2011 році план по кількості відвідувачів було виконано на 69,2%. Ці показники є найнижчими у Києві. На сьогоднішній день вони так і не змінилися», - повідомляє прес-служба міністерства.

Крім того, за повідомленням прес-служби, Мельника звинувачують у бездіяльності та неналежному зберіганні ікон, що експонуються у музеї, а також  неналежній якості роботи по ущільненню вікон і дверей, що призвело до необхідності консерваційно-реставраційного втручання переважної частини експонатів групи «іконопис».

Нагадаємо, вчора з посади директора Національного художнього музею звільнили Анатолія Мельника. У четвер до його кабінету в музеї прийшов міністр культури Михайло Кулиняк з трьома чиновниками міністерства і зачитав наказ про його звільнення.

Раніше Анатолій Мельник ініціював в Національному художньому музеї України (НХМУ) внутрішнє розслідування через зникнення з приміщень Кабінету міністрів України чотирьох картин видатного українського імпресіоніста Миколи Глущенка. Після резонансу у ЗМІ в урядових кабінетах картини таки знайшлися, проте лише дві з чотирьох: «У риболовецькому колгоспі» 1952 року та «Вітрила на морі» 1951-го. Про «Дніпровські далі» 1937-го та «Село біля річки» 1951-го музейники як тоді, так і тепер заявляють, що вони «фальшиві». Нині щодо двох підробок проводиться експертиза спеціальною комісією, результати якої обіцяють невдовзі оприлюднити.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук