Мінкультури занесло 537 об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру

У Львові до реєстру була занесена вілла на вулиці Котляревського

КультураК.С., 21 грудня 20164430
Мінкультури занесло 537 об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру
Вілла Кароля Дзядоня Дзєлінського

Вперше за два останні роки наказами Міністерства культури (від 06.12.2016 № 1162 та 16.12.2016 № 1198) до Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесені 537 об’єкти культурної спадщини за категорією місцевого значення.

А саме, це: 33 об’єкта культурної спадщини у м. Києві, 469 об’єктів культурної спадщини в Дніпропетровській області, 3 об’єкта культурної спадщини в Одеській області, 3 об’єкта культурної спадщини в Харківській області, 3 об’єкта культурної спадщини в Полтавській області, 17 об’єкта культурної спадщини в Сумська області, 7 об’єктів культурної спадщини в Хмельницькій області, по 1 об’єкту культурної спадщини в Львівській та Херсонській областях.

У Львові до реєстру була занесена вілла Кароля Дзядоня Дзєлінського ( м. Львів, вул. І. Котляревського, 47, 1903 р.). Будинок під № 47 на вул. Котляревського, що є колишньою віллою Кароля Дзядоня Дзелінського, збудований у 1903–1906 рр. фірмою Івана Левинського, за проектом Альфреда Захаревича. Вілла розташована на центральній вулиці респектабельної дільниці Кастелівки — між нинішніми вулицями Генерала Чупринки, Горбачевського, Кастелівка та Кольберґа. Основним акцентом будівлі є наріжна вежечка з високим гострим шпилем, що разом із відкритим цегляним муруванням та високими стрімкими дахами під черепицею надають віллі готизуючого характеру.

Рішенням Львівського облвиконкому № 381 від 05.07. 1985 р. вілла внесена до списку пам’яток місцевого значення.

Нагадаємо, що у вересні цього року Урядом був схвалений розроблений міністерством культури України проект постанови Кабінету міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення категорій пам’яток для занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України» (14.09.2016 р №626), що дозволило в свою чергу упорядкувати процедуру занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

На сьогодні Експертною комісією з розгляду питань занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України схвалено рішення та скеровано відповідні рекомендації Міністерству культури про занесення до Реєстру понад 1500 пам’яток за статусом місцевого значення та понад 150 – за статусом національного, які наразі знаходяться в стані технічного доопрацювання з боку суб’єктів звернення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук