Міноборони хоче замінити у пайках для військових м'ясо на кефір

Експерти вважають, що застосування такої заміни може підірвати моральний дух в армії

Один зі сухпайків ЗСУ

Міністерство оборони запропонувало внести зміни до норм затвердження продуктів харчування військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань. Відповідний проект постанови уряду міністерство внесло на розгляд урядового комітету 30 листопада, повідомило в понеділок, 4 грудня, видання «Наші гроші».

В проекті постанови Міноборони запропонувало дозволити йому, МВС та СБУ проводити заміну одних продуктів іншими у межах вартості норм харчування та харчової цінності продуктів. Дію постанови планують розповсюдити на військових, які беруть участь в міжнародних навчаннях, в тому числі під час інструктажу іноземних спеціалістів, а також у пунктах постійної дислокації, в навчальних центрах, на полігонах та на території проведення антитерористичної операції.

Однак у висновку урядових експертів за підписом директора Департаменту з питань безпеки Павла Пригунова ініціативи Міноборони назвали «недостатньо дієвими» і такими, що можуть призвести до зниження калорійності та збалансованості норм харчування.

Експерти вказали, що в розділ №1 урядової постанови №426 від 29 березня 2002 року, який Міноборони хоче розповсюдити на ЗСУ, «спеціальна заміна» призначена для екіпажів суден та кораблів, які несуть службу за межами України, а також для екіпажів підводних човнів. Ці норми розроблені з урахуванням специфіки військово-морського флоту.

Урядові експерти вказали, що згадана спеціальна заміна передбачає заміну м’яса першої категорії (яловичина, свинина, баранина, телятина) на «молоко сухе, суху простоквашу та кисломолочні продукти» у співвідношення 1:0,7. Але така заміна не передбачена нормами, що діють в ЗСУ. Експерти вказали, що застосування такої заміни може підірвати моральний дух в армії та створити соціальну напругу серед особового складу, особливо в зоні проведення АТО, та вплинути на калорійність харчування.

Також експерти вважають, що «деякі положення проекту недостатні для розуміння та нечітко викладені, допускають подвійне прочитання».

Експерти порадили для поліпшення харчування учасників навчань з іноземцями розробити окрему спеціальну заміну для цієї категорії військовослужбовців. Урядовому комітету було запропоновано після розгляду повернути проект постанови на доопрацювання Міноборони.

При цьому, під час узгодження позицій жодне міністерство не висунуло зауважень до ініціатив Міноборони.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук