Міносвіти створить реєстри учнів та шкільних вчителів

Реєстр учнів, зокрема, будуть використовувати при жеребкування під час зарахування дітей до школи

Міносвіти створить реєстри учнів та шкільних вчителів
фото УНІАН
Міністерство робить технічне завдання та шукає гроші на створення таких реєстрів

Міністерство освіти і науки планує створити реєстри учнів та шкільних учителів. Модуль з реєстрів планується побудувати до нової системи збору статистики, яку МОН запустило у 2020 році. Наразі міністерство робить технічне завдання та шукає гроші для створення таких реєстрів.

Як розповіла в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» міністерка Ганна Новосад, реєстр учнів буде використовуватися в тому числі для жеребкування при зарахуванні дітей до школи. Нагадаємо, що зараз дітей до школи зараховують з прив’язкою до місця проживання – зарахування до такої школи гарантується законом. До іншого навчального закладу батьки можуть віддати дитину, якщо в ньому є вільні місця. Зарахування до іншої школи відбувається за результатом жеребкування.

«Я вважаю, що принцип доступності початкової освіти з прив’язкою до місця проживання себе виправдовує. Ми, безумовно, будемо продовжувати це робити. Закон, який нещодавно ухвалила Верховна Рада, узаконює цей підхід», – сказала Ганна Новосад.

За її словами, цей принцип завжди піддаватиметься дискредитації в умовах браку шкіл у великих містах, «вакханалії» з точки зору місця проживання та відсутності достовірних реєстрів учнів.

«На перші дві тези міністерству складно вплинути, оскільки це не входить у його компетенцію. Ми можемо вплинути на третє. Ми зрозуміли, що, розвиваючи систему збору статистики, повинні нарешті дійти до створення реєстру учнів середньої освіти. Також важливо створити реєстр учителів», – говорить міністерка.

Додамо, що минулого тижня Верховна Рада ухвалила новий закон про середню освіту. ZAXID.NET пояснював, що він змінить для учнів та вчителів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук