Міносвіти визнало дипломи богословів на державному рівні

Дипломи державного зразка отримали троє випускників духовних закладів Львівщини

УКУ єдиний в Україні вищий навчальний заклад, де можна було раніше отримати диплом про вищу духовну освіту за державним зразком

Комісія з державного визнання документів про вищу духовну освіту Міністерства освіти визнала дипломи 15 випускників православних, греко-католицьких і протестантських вищих духовних навчальних закладів на державному рівні. Йде мова про дипломи спеціаліста, бакалавра та магістра. Про це інформує прес-служба Міністерства освіти.

Серед них троє випускників духовних закладів Львівщини – Львівської богословської семінарії і Дрогобицької духовної семінарії. Це перші дипломи богослов’я, які визнані Міносвіти в Україні, раніше випускники цих спеціальностей могли продовжувати навчання тільки закордоном або працювати з ними в межах навчального закладу, де отримали документ.

«Це справді прецедент, раніше дипломи богословів не були визнані. Для нас це було парадоксом та історичною несправедливістю. Через пострадянський синдром меншовартості духовної освіти довгий час це питання не вирішували, тепер для багатьох навчальних закладів різних конфесій відкриваються нові можливості, вони можуть легалізувати освіту своїх випускників», – розповів ZAXID.NET Роман Завійський, декан філософсько-богословського факультету УКУ.

За словами Романа Завійського – це тільки початок роботи комісії з державного визнання документів про вищу освіту, попереду легалізація сотні дипломів, які отримали випускники духовних навчальних закладів.

За словами Володимира Солодяка, директора Львівської богословської семінарії, раніше випускники використовували диплом тільки  в межах роботи в братстві або паралельно здобували диплом бакалавра у інших навчальних закладах, аби вступити в аспірантуру.

Окрім дипломів бакалавра, комісія з державного визнання наукових ступенів та вчених звань визнала три дипломи кандидата богословських наук, виданих різними духовними навчальними закладами, а також документ про присвоєння вченого звання доцента, виданого Київською православною богословською академією. Аби отримати дипломи державного зразка, випускники мають подати свої документи на розгляд комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту Міністерства.

Нагадаємо, що Закон України «Про вищу освіту» № 1556-VII, прийнятий у липні 2014 року, передбачає виділення «Богослов’я» в окрему галузь знань. Також закріплено можливість проходження вищими духовними навчальними закладами процедури ліцензування та акредитації освітньої програми за спеціальністю «Богослов’я», створення та діяльності аспірантури та докторантури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук