Минулий червень – найспекотніший в історії температурних спостережень

СвітМарта Кривецька, 17 липня 201211260
Минулий червень – найспекотніший в історії температурних спостережень
фото tsn.ua

У минулому червні середньосвітова температура повітря над сушею сягнула 14,37 градуса Цельсія, що на 1,07 градуса вище норми XX століття, а також є рекордом за всю історію спостережень з 1880 року, свідчать дані американської Національної адміністрації з океану та атмосфери (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA).

Попередній подібний рекорд був встановлений у червні 2011 року.

Середньосвітова температура повітря і води в червні склала 16,13 градуса Цельсія, що на 0,63 градуса вище середніх значень для XX століття, в результаті минулий місяць за цим показником зайняв четверту позицію в списку найбільш спекотних червнів з 1880 року і став 328 місяцем підряд, коли фіксується перевищення кліматичної норми XX століття (для повітря і води).

Минулий червень також став найспекотнішим червнем в історії Північної півкулі, температури повітря над сушею були в середньому на 1,3 градуса вище норми минулого століття.

Середні температури за перше півріччя виявилися на 1,57 градуса вище норми XX століття.

Площа арктичної крижаної шапки в червні скоротилася на 2,85 млн кв км, що є рекордом її скорочення для будь-якого червня за всю історію спостережень.

Загальна площа льодовиків на Північному полюсі в даний час на 9,8% менше норми. Менша площа крижаного покриву була зафіксована тільки в червні 2010 року.

В Антарктиці площа льодовиків була на 2,5% вище норми. За цим показником минулий червень зайняв 10-ту сходинку в рейтингу рекордної площі заледеніння за останні 34 роки, що ведеться спостереження за цим континентом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук