Мін’юст безкоштовно допомагатиме постраждалим від дій поліції

Національна поліція України і Міністерство юстиції домовилися активно співпрацювати в сфері забезпечення прав людини при затриманні, зокрема з надання безоплатної правової допомоги.

Меморандум про співпрацю між Нацполіцією і Мін'юстом підписали в п'ятницю в Києві голова Нацполіції Хатія Деканоідзе і міністр юстиції Павло Петренко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Новий український Мін'юст приймає рішення про обмін інформацією стосовно кожного факту тиску або порушення прав людини з боку слідчого нової поліції», – сказав міністр юстиції.

За його словами, Нацполіція і Мін'юст обмінюватимуться інформацією через центр безоплатної правової допомоги.

«Ми будемо негайно реагувати на такі факти для того, щоб кожна людина мала право на захист», – зазначив він.

За словами Петренка, координаційний центр безоплатної правової допомоги має можливість в щоденному режимі отримувати інформацію з усієї країни.

У свою чергу голова Нацполіції Хатія Деканоідзе заявила, що розраховує на активну співпрацю в цьому плані і зазначила, що така співпраця допоможе поліції розвиватися в кращу сторону. «Щоб наші слідчі, наші співробітники, щоб люди, які працюють в нашій системі, розуміли, що поліція створена для того, щоб орієнтуватися на людей», – сказала вона.

Деканоідзе нагадала, що в апараті Нацполіції створено управління з моніторингу прав людини. При цьому вона додала, що інформація, яка надходитиме від адвокатів безкоштовних центрів правової допомоги, а також від громадськості, буде важлива Нацполіції для належного реагування.

Петренко додав, що обмін інформацією між Нацполіцією і Мін'юстом буде проходити в щоденному режимі і на кожен факт порушення права людини при затриманні, зокрема ненадання безоплатної правової допомоги, відповідно буде реакція.

Крім того, за словами міністра, меморандум передбачає інформаційну роботу, зокрема поширення інформації про права затриманих, в тому числі в райвідділах поліції.

Два відомства також обмінюватимуться базами даних і таким чином, за його словами, це все стане «додатковим дієвим механізмом захисту прав людини, який потрапив до слідчого».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук