Мін’юст приготував аліментним боржникам нові жорсткіші покарання

Кошти боржників планують арештовувати автоматично в момент виникнення боргу

Міністерство юстиції підготувало новий пакет законопроектів, які пропонують посилити відповідальність осіб, що ухиляються від сплати аліментів, повідомив міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу в четвер, 19 квітня.

«Сьогодні подаємо новий великий пакет законів, який називається “Чужих дітей не буває. Частина 2”», – заявив міністр, якого процитувала «Українська правда».

За його словами, ці законопроекти пропонують ще більше посилити відповідальність боржників з аліментів.

По-перше, як розповів Петренко, це – збільшення розміру аліментів при тривалій наявності заборгованості: якщо боржник не платить 1 рік і більше – сума боргу автоматично зростає на 20%, 2 і більше років – сума додаткової сплати сягне 30%; а якщо боржник не платить від 3 років – сума боргу збільшиться на 50%. При цьому ці кошти направлятимуться не в бюджет, а відразу на рахунок дитини.

По-друге, для боржників запроваджується нове покарання у вигляді недопуску до керівних посад на державній службі і до участі у виборах.

Зі слів Павла Петренка, третя велика новація – введення, за прикладом Євросоюзу,кримінальної відповідальності з тюремним терміном до 2 років, якщо боржник з аліментів ухиляється від суспільно-корисних робіт.

Четверте нововведення – автоматичний арешт всіх коштів і майна неплатників аліментів з моменту виникнення боргу, щоб вони не змогли сховати кошти на різних рахунках та у родичів.

Нагадаємо, 6 лютого набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Згідно з ним, якщо заборгованість з аліментів становить сукупну суму платежів за шість місяців, боржника тимчасово обмежуватимуть у праві керувати транспортними засобами, використовувати вогнепальну, мисливську, пневматичну зброю, а також виїжджати за кордон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук