Місія ООН з прав людини в Україні відверто підіграє російській пропаганді, - експерт

Місія ООН з прав людини в України залежна від російської пропаганди

Місія ООН з прав людини в Україні тенденційно і односторонньо висвітлює ситуацію в країні, не приділяючи належної уваги злочинам окупаційної влади в Криму та проросійських бойовиків в Донбасі.

Таку думку у статті для DT.ua висловив Олександр Самарський, експерт центру дослідження Росії, екс-посол України в Ірані, на підставі аналізу дев'ятого звіту управління Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію в Україні, що його було оприлюднено 2 березня в Женеві.

Експерт зазначив, що «такі документи істотно впливають на сприйняття ситуації в Україні міжнародною спільнотою, зокрема в контексті російської агресії». Автор статті виділив кілька особливостей звіту, які вказують, на його думку, на те, що його укладачі відійшли від стандартів, прийнятих в ООН.

Наприклад, за словами експерта, немає чіткої фіксації нелегітимності російської влади в Криму чи терористів «ЛНР-ДНР» (вживання слова «де-факто», написання в лапках), що рівносильне їх визнанню.

Також у звіті ООН згадується, нібито бойовики на Донбасі отримують зброю і поповнення з декількох країн, окрім Росії, хоча доказів фактів поставок постачання з інших країн немає, а переважна кількість найманців є саме росіянами.

«Діяльність місії не відповідає усталеній практиці ООН. Місія не дотримується положень Угоди між управлінням Верховного комісара з Прав людини ООН та урядом України від 25 липня 2014 року, а саме вимог діяти неупереджено і об'єктивно. Методика використання місією термінології при описі ситуації, відбір та інтерпретація фактів, практика вивчення стану справ з порушенням прав людини - тенденційні і односторонні. Більш того, проросійські за своїм змістом та спрямованістю», - переконаний Самарський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук