Міська рада вдруге спробує замурувати незаконно вибитий вхід у будинку на Левицького, 10

СуспільствоБогдан Опока, 11 квітня 2019, 15:15 2013 2

У четвер, 11 квітня, у Львівській міськраді відбулося засідання адміністративної комісії, на якому розглянули питання про законність робіт у будинку, що є пам’яткою архітектури, на вулиці Левицького, 10. Також там вирішили, що робитимуть з будинком далі.

Уже завтра робітники почнуть закладати незаконно вибитий вхід, а потім відновлять вікно повністю. Щоб оцінити вартість робіт, міська рада замовить повну проектно-кошторисну оцінку. Вже після цього посадовці мерії готові повністю оглянути будинок та приступити до відновлення пам’ятки архітектури.

Також на засіданні адміністративної комісії повідомили, що попередні власники цього будинку також намагалися зробити вхід замість вікна. Та всі спроби виявилися невдалими. Окрім того, теперішній власник Юрій Березовський купив будинок, що є пам’яткою архітектури, і за 30 днів не уклав охоронний договір — це також порушення.

Власник будинку Юрій Березовський хоче, щоб відновили не тільки вікно. Він має намір надати будинку автентичний вигляд — поміняти пластикові вікна на дерев'яні та демонтувати балкон. За його словами, у будинку майже 20 порушень. Звісно, частково за це повинна заплатити міська рада.

«Члени комісії тільки питання входу бачать, а на інші порушення вони не хочуть звертати увагу. І на дані теми не хочуть говорити. В них суто однобока позиція і все. Але ми будемо говорити мовою документів, мовою закону і все буде відбуватися згідно закону. Крапка», —зазначив Юрій Березовський.

Міськраді доведеться відстоювати свою правоту у суді. Юрій Березовський подав на управління охорони історичного середовища до суду з вимогою відновити увесь фасад будинку. Одним з його основних доказів є довідка, видана БТІ. Там вказано, що у будинку є цей вхід. Та, за словами заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, ця довідка не є історичною і вона засвідчує тільки факт вибиття. Окрім того, вона видана 2 квітня, вже після того, як комісія зобов’язала власника відновити фасад.

«Тобто людина, яка зруйнувала пам’ятку, сама тепер позивається до ЛМР, що це львівська міська рада зруйнувала пам’ятку. Ну, ця позиція є трохи абсурдною і дивною для нас. Ми будемо відстоювати свою позицію в суді, про те, що пам’ятка має бути відновлена. І хто які би документи не надав, ми будемо усіх публічно закликати перевірити кожен підпис» , — зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, 30 березня місцеві мешканці повідомили про проведення незаконних будівельних робіт на вул. Левицького, 10. Раніше адміністративна комісія при виконкомі ЛМР зафіксувала руйнацію фасаду – орендарі незаконно пробили двері на місці вікна. Комісія зобов’язала власника приміщення відновити фасад до попереднього стану. Однак, за інформацією мешканців будинку, незаконні будівельні роботи відновили. 9 квітня представники міської ради намагалися закласти цеглою пробитий отвір, та власник приміщення заборонив ці роботи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук