Міська рада Львова веде облік підприємців, які не піднімають зарплати працівникам

СуспільствоІрина Скіць, 12 серпня 20158321
Міська рада Львова веде облік підприємців, які не піднімають зарплати працівникам

Сьогодні, 12 серпня, на апаратній нараді в Львівській міській раді начальник управління економіки ЛМР Вікторія Довжик доповіла, що в середньому 13% львівських підприємців не виконують зобов’язання, які дали райадміністраціям міста, щодо підвищення заробітної плати своїм працівникам.

Працівники райадміністрацій Львова щотижня проводять із власниками малого та середнього бізнесу, що зареєстровані на території адміністрацій, співбесіди-наради, аби підвищити рівень зарплати працівників та вивести їх із тіні. Хоча такі співбесіди носять рекомендаційний характер, за результатами зустрічі, підприємці беруть на себе письмові зобов’язання підняти платню. Але згодом їх не виконують.

За словами Вікторії Довжик, за результатами червня у різних райадміністраціях міста від 3% до 23% підприємців не виконали зобов’язання  та не підвищили заробітної плати своїм працівникам. Чиновниця зауважила, що статистика за червень краща в порівнянні з травнем і кількість не виконаних зобов’язань зменшується.

Відсоток непідняття зарплати на території райадміністрацій Львова. Інфографіка: прес-служба ЛМР.

До прикладу, у травні 2015 року найвищі показники щодо недотримання обіцянок були у Шевченківській та Залізничній адміністраціях – понад 36%. Зараз рівень недотримання зобов’язань впав майже на десять відсотків – 21,5% - у Залізничному районі та 19,5% - У Шевченківському.

За обидва місяці найкращі результати показує Личаківська райадміністрація. Там рівень невиконання обіцянок не перевищує 4%.

Нагадаємо, підприємці Львова скаржаться, що  співбесіди-наради у райадміністраціях -незаконні та відбуваються у формі допиту, а за незгоду підняти працівникам зарплату чиновники починають тиснути на бізнес. До прикладу, перешкоджають встановленю у районі рекламних щитів підприємців тощо.

Чиновники ж такі звинувачення відкидають та кажуть, що жодних механізмів тиску на бізнес не мають, а на співбесіди запрошують тільки тих підприємців, у кого зарплата працівників є на рівні мінімальної або незначно вища. Як розповіла ZAXID.NET начальник відділу соціально-економічного розвитку Сихівської РА Лариса Гребенюк, наради потрібні задля дотримання закону України «Про заробітну плату» й створені за розпорядженням міського голови Львова Андрія Садового. 

Додамо, що в розпорядженні міського голови не йдеться про отримання письмових зобов'язань від підприємців. До того ж,  у законі України «Про заробітну плату», за дотриманням якого слідкує райадміністрація, визначено, що контролювати дотримання вищезгаданого закону повинна податкова інспекція. Про органи самоврядування у законі не йдеться. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук