Мистецтво на склі від Ігора Марчука

Мистецтво на склі

Головні новини за 18 березняНовини Львова, 18 березня 2014, 22:07 641 0

Свої ромашки, гербери та троянди Ігор Марчук малює вітражним склом на керамічному пласті.

Вже понад тридцять років чоловік живе своєю творчістю. Зараз його доробками милуються в Франківську, Одесі та Мукачево. Адже вітражні натюрморти не лише цікаві образністю, а й філософськими назвами.

Є в Ігоря Марчука "держава Ромашкія", робота з назвою, що схожа на оповідання, - "Квіти ходять в гості до нас у душу" або ж "Полум’я, що живиться водою".

Тому пану Ігорю без своєї шамотної печі - нікуди. Вона хоч і на побутовому газі і без кисневого піддуву, та нагрівається до тисячі градусів. Художник "спілкується" з нею без інструкції: якщо полумя стає малинове - значить вже вісімсот, якщо середина вибілилася - дев’ятсот за Цельсієм.

А допоки нагрівається, пан Ігор береться за перо.
Керамічними фарбами відтворюватиме для нас один з букетів. Поєднує реалізм з абстракцією свідомо, аби не можна було чітко вгадати, де у нього айстри, жоржини чи троянди.

А вже сам цвіт митець виводить різнобарвними скельцями.
Перед спіканням Ігор Марчук ставить керамічний пласт в опічок, аби нагрівся. А вже опісля - можна в піч, тоді робота не трісне.

Ще кілька десятків хвилин - і чудо народжується. І навіть "говорить" . А як буде натхнення, візьметься художник вже не за натюрморти, а Карпатські пейзажі.
  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук