Митрополиту Епіфанію вручили у США премію за захист прав людини

Митрополиту Епіфанію вручили у США премію за захист прав людини
фото ПЦУ
Митрополита Епіфанія нагородили «Премією Афінагора з прав людини»

Предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія нагородили «Премією Афінагора з прав людини». Вручення нагороди відбулося в Нью-Йорку в суботу, 19 жовтня. Про це йдеться у повідомленні на сторінці глави ПЦУ у Facebook.

«Прийняв її не як нагороду для мене особисто, а як нагороду успіху праці тисяч і навіть мільйонів українських православних віруючих на батьківщині і в діаспорі. Бо помісна Українська Православна церква, 15-та в диптиху церков-сестер, наймолодша за часом всеправославного проголошення, але давня і славна за своєю історією, є плодом праці, подвигу, молитов і боротьби багатьох поколінь нашого благочестивого народу», – сказав Епіфаній.

Під час нагородження голова ПЦУ висловив сподівання, що «настане день, коли всі без винятку помісні церкви визнають нашу помісну Православну церкву України рівноправною церквою-сестрою».

Зазначається, що Афінагор – церковний діяч ХХ століття, Вселенський патріарх, увійшов в історію за встановлення тісної взаємодії між помісними церквами і поліпшення відносин православної церкви з Папою Римським та іншими релігійними лідерами.

«Премія Афінагора з прав людини» була заснована у 1986 році Національною радою Ордена апостола святого Андрія, архонтів Вселенського Патріархату в Америці, її лауреати визначаються Комітетом з числа духовенства і мирян. Премію вручають особі або організації, які послідовно своїми діями відстоюють основні права людини і релігійну свободу на національному та міжнародному рівнях.

Серед лауреатів премії 39-й президент США Джиммі Картер, 41-й президент США Джордж Буш і його дружина Барбара Буш, Мати Тереза з Калькутти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук