Міжнародні резерви України в березні скоротилися

За перший квартал року обсяг резервів зменшився на 578 млн доларів

За попередніми даними міжнародні резерви України на 1 квітня 2016 року склали $12,722 млрд в еквіваленті. За перший квартал року обсяг резервів зменшився на 4,4% або на $578 млн. Про це йдеться у повідомленні Національного банку України (НБУ).

Зазначимо, за даними НБУ, міжнародні резерви України на 1 березня 2016 року становили $13,538 млрд в еквіваленті.

В Нацбанку пояснили, що скорочення резервів у березні відбулося насамперед через платежі уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого держборгу в іноземній валюті. На ці цілі за місяць було витрачено $853,2 млн дол. Зокрема, $473.3 млн  – на обслуговування за облігацій зовнішньої державної позики.

Також Нацбанк повернув кошти за операцією swap у сумі $436 млн (сальдо) та сплатив $11,4 млн на користь Міжнародного валютного фонду.

«Чистий продаж валюти Нацбанком для згладжування коливань на міжбанківському валютному ринку становив $2,1 млн у березні і не мав значного впливу на обсяг міжнародних резервів. У тому числі продаж валюти під час валютних аукціонів становив $131,2 млн, купівля валюти - $129,1 млн», – зазначено у повідомленні.

Водночас, НБУ повідомляє, що протягом місяця до резервів надійшло 36,969 млрд японських єн (близько $334 млн в еквіваленті). Ці кошти уряд отримав від Японського агентства міжнародного співробітництва.

«За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,4 місяці імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій уряду та Нацбанку України», - запевнили в НБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук