Молдавські комуністи оголосили про «оксамитову революцію»

Світ8 липня 20136140
Молдавські комуністи оголосили про «оксамитову революцію»
фото rus.ruvr.ru
Володимир Воронін

Опозиційна компартія Молдови оголосила про початок «оксамитової революції». З відповідною заявою виступив лідер партії, колишній президент Володимир Воронін в газеті «Комуніст».

«Час емоцій, присмачених криками" Молдова-Молдова! ", минув, - зазначив він у зверненні до соратників. - Настає час тверезого розрахунку, ретельної і всебічної підготовки відставки правлячого режиму. Ми більше не погрожуємо режиму "оксамитовою революцією". Ми приступаємо до її реалізації», пише Lenta.ru.

Метою лідер компартії назвав відставку нещодавно сформованого уряду на чолі з Юрієм Лянке, а також проведення нових парламентських виборів. «Уряд Лянке повинен впасти вже цієї осені. Не пізніше», - заявив комуніст.

Нинішній кабінет міністрів Воронін звинуватив у прийнятті рішень «під диктовку Заходу», а також у державній зраді, що полягає нібито в підготовці ґрунту для визнання незалежності самопроголошеної республіки Придністров'я.

Як саме комуністи розраховують домогтися зміни «режиму» вже нинішньої осені, не уточнюється. Втім, соратникам Воронін доручив вже зараз готуватися до виборів, а також «готувати активістів, здатних брати участь в акціях непокори ... і холоднокровно скористатися своїм правом на останній народний ультиматум режиму».

Зміною «режиму» і «оксамитовою революцією» молдавські комуністи погрожують вже протягом декількох років. При цьому, незважаючи на слабкість чинного керівництва республіки (на початку 2013 року, нагадаємо, в Молдавії розвалилася правляча коаліція за внутрішніх конфліктів, за цим пішла відставка уряду під керівництвом Влада Філата) вони так і не змогли домогтися проведення дострокових виборів і повернутися до влади.

Партія комуністів Володимира Вороніна перебувала при владі з 2001 по 2009 роки. Її лідер займав пост президента. У 2009 році комуністи втратили більшість у парламенті, у владі їх змінив ліберально-демократичний альянс, який управляє республікою досі.

Чергові парламентські вибори в Молдові заплановані на 2014 рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук