Молдова і Румунія створять миротворчий батальйон, куди візьмуть українців і поляків

СвітВолодимир Пиріг, 22 травня 20152780

Молдова і Румунія найближчим часом сформують окремий миротворчий батальйон, домовленість про що була досягнута на зустрічі міністрів оборони Молдови і Румунії Віорела Чиботару та Мірчі Душа в Бухаресті.

Міністри погодили позиції з цього питання, висловившись за включення до складу міжнародного батальйону військовослужбовців Польщі та України, повідомляє «Интерфакс» з посиланням на прес-службу Міноборони Молдови.

«У діяльності підрозділу планується використовувати значний досвід румунських військовослужбовців, який вони отримали під час виконання миротворчих місій і міжнародних навчань», – наголошується в повідомленні.

За даними прес-служби, також ухвалено рішення збільшити кількість навчань за участю молдовських солдатів і офіцерів, враховуючи позитивні напрацювання недавніх маневрів на полігоні Смердан.

У Румунії були проведені навчання за участю підрозділів Великобританії, США, Молдови та Румунії. Вирішено, що вже в червні пройдуть чергові міжнародні навчання.

«Молдова розглядає Румунію як стратегічного партнера у військово-політичному діалозі. Ми хочемо і готові забезпечити безперервність цього процесу, щоб домогтися професіоналізму та максимальної ефективності армій», – йдеться в прес-релізі Міноборони.

Згідно з повідомленням, зустріч міністрів у Бухаресті є новим етапом у зміцненні військово-політичних зв'язків між Молдовою і Румунією і стала дискусійним майданчиком для обміну думками про стан і перспективи двостороннього військового співробітництва з урахуванням просування впливу контролю НАТО в Румунії та низці інших країн регіону.

За даними прес-служби, в румунських військових освітніх установах в останні роки пройшли навчання 767 військовослужбовців з Молдови.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук