Молдова виключила вино зі списку алкогольних напоїв і дозволила його продаж вночі

СвітРоман Ганкевич, 27 березня 20173300
Молдова виключила вино зі списку алкогольних напоїв і дозволила його продаж вночі
фото МОІ
Тепер в Молдавії вино - це «продукт харчування», вироблений завдяки спиртовому бродінню винограду

Молдавія виключила вино зі списку алкогольних напоїв, щоб підтримати своїх виноробів. За рішенням парламенту, на цей продукт більше не будуть поширюватися обмеження на рекламу і продаж у нічний час, пише агенство MOI.

Згідно з поправками, тепер в Молдавії вино - це «продукт харчування», вироблений завдяки спиртовому бродінню винограду і виноградного сусла.

За словами автора проекту, депутата Івана Балана, зміни мають на меті підтримати місцеві виноробні підприємства, які постраждали від заборони на експорт вина в Росію. Він також упевнений, що помірне споживання якісного вина принесе тільки користь і жителям країни, які останнім часом віддають перевагу більш міцним напоям.

Між тим, деякі парламентарії не підтримали цю ініціативу, вважаючи, що лібералізація тільки збільшить споживання спиртного в країні. Вони також звернули увагу на той факт, що Молдова вже кілька років очолює рейтинг найбільш питущих країн, який складає Всесвітня організація охорони здоров'я. Згідно з дослідженням, щороку на кожного повнолітнього жителя країни припадає до 17,4 літра чистого спирту. Другий рядок у цій таблиці відведена Білорусії з результатом в 17,1 літра.

Сьогодні в Молдові діє заборона на рекламу алкоголю на телебаченні і радіо. Однак місцеві винороби почали вимагати від влади зробити для них виняток в ситуації, коли багато хто з них опинилися на межі банкрутства, втративши можливість експортувати до Росії. Це сталося після того, як у вересні 2013 року «Росспоживнагляд» нібито знайшов у декількох партіях молдавського вина алкоголю небезпечну речовина дибутилфталат. З тих пір молдавські виробники були змушені шукати нові ринки збуту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук