МОЗ розширило перелік доступних ліків до 254 найменувань

78 з них хворі можуть отримати безкоштовно, решта - з невеликою доплатою

МОЗ розширило перелік доступних ліків до 254 найменувань
фото умовне
78 медпрепаратів хворі можуть отримати безкоштовно, ще 176 - з невеликою доплатою

МОЗ затвердило новий перелік ліків у програмі «Доступні ліки» для пацієнтів з серцево-судинними хворобами, діабетом другого типу та бронхіальною астмою, повідомила 21 серпня на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

До оновленого реєстру увійшло 254 препарати, з них 78 препаратів українці можуть отримувати безкоштовно, ще 176 — з невеликою доплатою. Перелік безоплатних ліків збільшився майже на 20% у порівнянні з попереднім.

«Це ліки, які пацієнти мають приймати постійно. Дуже важливо, що вони мають змогу не витрачати на них додаткові кошти — найдорожчий препарат, який повністю оплачує держава для пацієнта за програмою "Доступні ліки", коштує — 863,43 грн», - пише Уляна Супрун.

З квітня цього року програма «Доступні ліки» перейшла в адміністрування НСЗУ. Відтоді, аби отримати ліки, не потрібно жодних папірців. На телефон пацієнта приходить повідомлення з номером рецепта та кодом, який потрібно назвати в аптеці.

За цим номером провізор знаходить рецепт — його лікарі виписують в електронній системі. Рецепт за потреби можна роздрукувати, якщо у пацієнта немає телефона.

Отримати препарати можна в будь-якій аптеці, яка бере участь в програмі «Доступні ліки».

Ліки за цією програмою може отримувати будь-яка людина, що має захворювання серця, діабет II типу чи бронхіальну астму. Для цього хворому треба звернутися до сімейного лікаря чи терапевта.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук