МОЗ винесло на громадське обговорення оновлений національний перелік ліків

МОЗ винесло на громадське обговорення оновлений національний перелік ліків
В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун очікує затвердження оновлено Нацпереліку ліків у січні 2017 року

Міністерство охорони здоров’я вирішило винести на громадське обговорення оновлений Національний перелік лікарських засобів та сподівається на його затвердження Кабінетом міністрів у січні 2017 року. Про це у четвер, 29 грудня, повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомив «Укрінформ».

«Зараз буде 30 днів громадського обговорення Національного переліку, і до кінця січня Кабінет міністрів затвердить цей перелік. Тоді ми будемо бачити як це працюватиме. Навіть зараз те, що існує в Національному переліку (діючому) – це мають бути ліки, гарантовані пацієнтам. Вони вже повинні отримувати багато з цих ліків безкоштовно в лікарнях», – сказала Супрун.

Заступник міністра Роман Ілик зазначив, що Національний перелік лікарських засобів, створений на основі 19-го чинного переліку ВООЗ, міститиме 345 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, 265 з яких - основні лікарські засоби. До 100 лікарських засобів з цього переліку визначені для лікування специфічних захворювань.

За словами Ілика, з переліку будуть виключені препарати, в складі яких немає діючої речовини за міжнародною непатентованою назвою. Лікарські засоби, внесені в Національний перелік закуповуватимуться за державний кошт і повинні бути доступними і безкоштовними населенню на госпітальному етапі.

Нагадаємо, у листопаді Кабінет міністрів України затвердив постанову про внесення змін до переліку лікарських препаратів, які будуть закуповуватися міжнародними організаціями за кошти держбюджету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук