МОЗ запровадило нові вимоги для стоматологічних кабінетів з рентгенівським обладнанням

СуспільствоРоман Ганкевич, 15 листопада 201710691
МОЗ запровадило нові вимоги для стоматологічних кабінетів з рентгенівським обладнанням
фото Depositphotos
Більшість приватних стоматологічних кабінетів та клінік розташовані в житлових будинках

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) дозволило розташовувати стоматологічні кабінети з рентгенівським обладнанням у житлових будинках. Відповідний наказ міністерства набув чинності 14 листопада, пише прес-служба міністерства.

Як зазначається, відтепер стоматологічні кабінети з рентгенівським обладнанням можуть розміщуватися в житлових будинках та громадських будівлях за умови дотримання чітко встановлених вимог. У міністерстві наголосили, що в стоматологічних кабінетах повинні робити не більше 100 знімків в тиждень при проведенні прицільних рентгенівських досліджень та не більше 50 – при використанні ортопантомографа.

Якщо стоматологічні кабінети розташовані в старих житлових будинках, необхідно враховувати матеріали і товщину міжповерхового перекриття, а за необхідності потрібно робити спеціальний захист стелі для забезпечення надійного протирадіаційного захисту.

Заступник міністра Роман Ілик заявив, що такі зміни зроблять стоматологію більш якісною та безпечною, прозорою та доступною. «Більшість приватних стоматологічних кабінетів та клінік розташовані в житлових будинках і до сьогодні вони не мали законного права використовувати найсучасніше рентгенологічне обладнання у своїй роботі. Водночас ми прописали більш детально вимоги безпеки. Роботодавці мають неухильно дотримуватися цих правил», - заявив він.

До слова, у Державних санітарних нормах вказується, що рентгенологічне відділення (кабінет) не дозволяється розміщувати в житлових будинках та дитячих установах, за винятком діагностичних дентальних рентгенкабінетів (апаратів) – рентгенологічний апарат, що призначений для отримання зображення зубів та щелеп на плівці або на цифрових носіях (радіовізіограф).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук