Мультфільми-номінанти на «Оскар» покажуть у Львові
В Україні стартують покази фестивалю «Oscar Shorts 2016. Animation»
0До теми
-
5 причин подивитись «Моя бабуся Фані Каплан».
Фільм львів’янки Олени Дем’яненко вийшов у прокат ZAXID.NET - Оголошено короткометражних претендентів на «Оскар» ZAXID.NET
-
«Оскар-2016»: перемогли журналісти.
Найкращим фільмом став «У центрі уваги», а Леонардо Ді Капріо таки отримав свою нагороду ZAXID.NET
З 22 грудня в Україні стартують покази фестивалю «Oscar Shorts 2016. Animation». Глядачі 11 міст України зможуть побачити на великому екрані найкращі анімаційні фільми за версією найпрестижнішої кінопремії світу. У Львові покази розпочнуться 22 грудня у двох кінотеатрах «Планета кіно» та у Кінопалаці «Коперник».
Зазвичай протягом року на великому екрані можна побачити повнометражні анімаційні фільми, які потрапляють до «оскарівської» номініції. А от ті мультфільми, яки входять до короткометражної номінації рідко можна побачити, хоч серед них не рідко трапляються справжні шедеври.
Ліричне послання з майбутнього, пригоди суперкоманди богів, притча про ведмедів, жорстока батальна хроніка, космічна одіссея – це чудова п'ятірка видатних мультфільмів, номінованих на премію «Оскар». Також до програми увійшли бонусу: чотири фільми з оскарівського лонг-ліста.
Мультфільми мальовані, лялькові і комп'ютерні, веселі і сумні, для дітей і дорослих потрапили до списку претендентів на «Оскар», таким чином створивши увесь спектр анімаційного кіно, всі його жанри та техніки.
Мультфільми покажуть мовою оригиналу з українськими субтитрами.
Програма фестивалю:
Історія ведмедя
(Historia de un oso, Чилі)
Цей мультфільм стас володарем премії «Оскар». Щоранку великий літній ведмідь виходить на вулицю рідного містечка і дзвіночком скликає перехожих ведмежат на виставку: всередині чудно влаштованої механічної машини, що зовні нагадує шарманку, розігрується історія однієї родини. Тихе щастя трьох ведмедів було зруйновано грубим вторгненням озброєних істот в уніформі: вони викрали ведмедя-тата у бродячий цирк. Але в будь-якій історії є надія на щасливий кінець …
У дивовижній достовірній казці чилійця Габріеля Осоріо нескладно розгледіти алюзії на не таке вже давнє минуле країни, яка втратила багато крові в роки диктатури Піночета. І неперсоніфіковане зло, що громить будинки і насильно виганяє беззахисних звірів на циркову арену - пряме відсилання до військової диктатури, що катувала людей на стадіонах. Найнесподіваніше відображення однієї з трагедій ХХ століття.
Суперкоманда Санджая
(Sanjay's Super Team, США)
Батько маленького Санджая сповідує індуїзм, а у дитини - інша релігія: суперкоманда з мульт-коміксу, який він дивиться по телеку, поки тато робить ранкову молитву. Розсерджений батько відбирає пульт, хлопчик неохоче приєднується до медитації – невже ніщо не може їх примирити?
В основі цієї барвистою казки лежить майже реальна історія, точніше, особистий досвід режисера, Санджая Пателя, що багато років працює в компанії Pixar аніматором – в його фільмографії такі шедеври, як «Пригоди Фліка», «Історія іграшок-2», «Корпорація монстрів», «Суперсімейка» і «Рататуй».
У своєму короткометражному режисерському дебюті Патель віртуозно схрещує коміксову культуру американських супергероїв з ультом бога Шиви. Це і дотепне висловлювання про релігійний початок голлівудської міфології – загальне захоплення блокбастерами, в тому числі і піксарівськими, подібно священної молитовної одержимості.
Ми не можемо жити без космосу
(We Can not Live Without Cosmos, Росія)
Вони нерозлучні з раннього дитинства – два стажери космічної школи, що носять порядкові номери 1203 і 1204. І мрія про зірки точно стане реальністю - правда, тільки для 1203: 1204 доведеться залишитися на «лаві запасних», дублером, що спостерігає за стартом ракети з центру управління польотами. Щиро радіти за одного - до тих пір, поки все раптом піде не за планом…
Світ майбутнього
(World of Tomorrow, США)
Сьогодні крихітку Емілі чекає фантастична зустріч. Відповівши на відеодзвінок, дівчинка опиняється наодинці з гостьою з майбутнього, яка є самою Емілі – тільки третього покоління, що живе на 227 років вперед, коли клонування нового, здорового тіла і вживлення в нього спогадів про пережите стане звичайною справою (у всякому разі, для забезпечених громад).
У світі майбутнього на зміну Інтернету прийде Аутернет – весь простір перетвориться в цифрове, спілкування між людьми буде здійснюватися через нейронні мережі, подорожі в часі з фантазії перетворяться в реальність. У таку подорож і вирцшають головні герої...
Це один з найбільш титулованих мультфільмів року – він об'їздив три десятка фестивалів й переміг на двох найважливіших в Америці - Санденс-фестивалі і фестивалі SXSW. Це один з найсерйозніших мультфільмів, де Дон Херцфельд маскує антиутопією за дитячими малюнками.
Якби я був Богом...
(If I Was God..., Канада)
Які тільки думки не прийдуть в гарячу хлоп'ячу голову на уроці біології, коли під електродами в твоїх руках б'ється серце нещасної препарованої жаби: «якби я був Богом, нікому б не минулося!» Бог може створювати генетичних монстрів, бог може знищувати цілі планети! Але, на щастя, любов теж доступна богам – і школярам…
Коротка історія мишеняти і лисиці
(The Short Story of a Fox and a Mouse, Франція)
В погожий зимовий день дерева відкидають на сніг мальовничі тіні – ось тільки маленькому мишеняті не до красот, йому б залишитись живим: поласувати сірим шибеником не проти і хижі птахи, і руда лисиця. Однак чого тільки не буває в дикій природі - при певному збізі обставин лисиця і миша можуть стати друзями…
Найсамотніший світлофор
(The Loneliest Stoplight, США)
Він регулювальник руху на перехресті двох доріг з незапам'ятних часів дикого Заходу, коли ковбой на коні ризикував зіткнутися з першим автомобілем. Він багато знає про людське життя – як і живий класик з Орегона Білл Плімптон, видатний мультиплікатор, здатний за 6 хвилин дати урок мудрості.
Лови його!
(Catch it!, Франція)
Знайти їжу в спекотної савані – майже диво, тому маленькі сурикати, відчайдушно схожі на наших ховрахів, так раді соковитому екзотичному фрукту. Але у звірків є серйозний суперник – голодний гриф. Хто переможе в сутичці за їжу?
Спляча красуня від бабусі Грімм
(Granny O'Grimm's Sleeping Beauty, Ірландія)
Що може бути миліше, ніж добра казка від бабусі на ніч? Ось тільки коли мова заходить про бабусю Грімм, то навіть історія про Сплячу красуню набуває нових подробиць, а ступінь експресії оповідача зростає до фантастичного рівня! Звичайно, адже вона знає про що говорить: виявляється бабуся Грімм сама була одним з головних героїв цієї казки і, чесно кажучи, зовсім незадоволена тим, як все склалося. Тепер маленький онук має вислухати бабусину версію подій і ще довго намагатися заснути…