Музей на місці колонії, де загинув Стус, перевіряють на екстремізм

Музей на місці колонії, де загинув Стус, перевіряють на екстремізм

Пермський музей політичних репресій «Перм-36» перевіряють на екстремізм. Колишнього директора меморіалу Тетяну Курсіну викликали у ФСБ для дачі пояснень.

Підставою для перевірки стала заява громадянина, який обурився сюжетом про музей у програмі «П'ята колона» на НТВ. У передачі, яка вийшла в ефір на початку червня, журналісти повідомили, що співробітники музею представляють українських та литовських націоналістів жертвами радянських репресій. На думку авторів програми, в музеї займаються спотворенням історії, використовуючи гранти американських громадських фондів.

Колишній директор Курсіна не згодна з обвинуваченням. Вона вважає, що в суд треба подавати на НТВ, але в «Перм-36» зараз складна ситуація і займатися цим ніколи.

«Надійшла заява від пильного громадянина, який подивився програму по НТВ і тепер жадає сатисфакції. Я сподіваюся, що ми розберемося з цією ситуацією цивілізованим способом »- повідомила Курсіна.

Меморіальний музей політичних репресій «Перм-36» знаходиться на місці колишньої виправно-трудовій колонії, в якій спочатку перебували засуджені співробітники правоохоронних органів. Потім, в 1970-х, у колонії більшу частину ув'язнених були українці, литовці, латиші та естонці, яких СРСР звинуватив у націоналізмі. 

У колонії перебували засуджені за звинуваченням в «антирадянській агітації і пропаганді» дисиденти: Володимир Буковський, Сергій Ковальов, Юрій Орлов, Леонід Бородін, Валерій Марченко (загинув в ув'язненні), Натан Щаранський, Гліб Якунін, Михайло Кукобака, Левко Лук'яненко, Баліс Гаяускас, Василь Стус (загинув в ув'язненні) та інші.

Знищувати музей почали і фізично, 18 липня зруйнувавши декілька конструкцій.

«Давно пора! Скільки можна витрачати бюджетні кошти на реабілітацію бандерівців», - так відреагували тоді у Росії.

Зараз єдиний у країні музей ГУЛАГу перебуває під загрозою закриття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук